Ezüstérem
7
Bronzérem
6
A labdrúgó OTP Bank Liga 32. fordulójában a bajnok Ferencvárosi TC hazai pályán 3-1-re kikapott a Debreceni VSC csapatától, amely a sikerével feljött a tabella harmadik helyére.

A 34. bajnoki címét már korábban bebiztosító Fradi úgy léphetett pályára a Groupama Arénában, hogy 2012 óta nem szenvedett vereséget az Üllői úton a Debrecentől, amely azonban az elmúlt négy meccsén nem kapott gólt és a dobogóért harcol. Sztanyiszlav Csercseszov először állította be a kezdőcsapatba az utóbbi hetekben a csodacsereként már bizonyító Lisztes Krisztiánt.

A Fradi a meccs elejétől kezdve fölényben futballozott, Megyeri Balázsnak többször is góltól kellett megmentenie a vendégek kapuját.

A túloldalon a teljes félidőben egy kaput eltaláló lövés volt: Dzsudzsák Balázs próbálkozásá a játékrész felénél Dibusz Dénes ütötte ki.

Ezután ijesztő pillanatok következtek: Megyeri a kapuja mellett elfeküdt a földön, és nem tudott talpra állni, így hordágyon kellett bevinni őt az öltözőbe – a helyére Marko Milosevics állt be.

Megyeri Balázst le kellett cserélni Fotó: Csudai Sándor - Origo

A szerb kapus azonban hamar fel lett avatva:

Pászka Lóránd egy cselsorozat után a tizenatoson belülre érve jobbról, bal lábbal gyönyörűen tekerte a jobb felső sarokba a labdát.

Mindez a 42. percben történt, ám Megyeri ápolása miatt bőven volt még ideje a Fradinak további gólokat szerezni, ám Kristoffer Zachariassen, Lisztes Krisztián és Adama Traoré sem tudta belőni a nagy helyzetét, Marquinhos pedig lesről lőtt a kapuba, így maradt az 1-0 a szünetben.

A Fradi-játékosok öröme a gól után Fotó: Csudai Sándor - Origo

A második félidő első fele is a Debrecen térfelén telt, ám a Fradi játékosai nem találtak kaput, ez pedig sokba került. A félidő közepén ugyanis

Dorian Babunski becselezte magát jobbról a tizenegyespontig, majd Pászka elől a jobb alsó sarokba gurított Dibusz mellett.

Az észak-macedón csatárral összecsúszó Pászkát az eset után sokáig ápolni kellett, és végül a hajrában le is kellett cserélni őt.

Csercseszovnak többször is végig kellett néznie a debreceniek gólörömét Fotó: Csudai Sándor - Origo

Babunski azonban épen megúszta, olyannyira, hogy négy perccel később újabb gólt szerzett: Varga Kevin beadását

Dibusz ráütötte a védőjére, Babunski pedig így közvetlen közelről az üres kapuba lőtte a lepattanót.

A gólöröm közben aztán megsérült Dzsudzsák Balázs. A hátrányba került Fradinak nem volt lehetősége sem az egyenlítésre, ugyanis a következő debreceni támadásnál Amer Gojak felrúgta Christian Manriquét a hazai tizenhatoson belül, így videózás után büntetőt rúghatott a Debrecen – Bódi Ádám pedig a vetődő Dibusz keze mellett a hálóba lőtt.

Bódi tizenegyese eldöntötte a meccset Fotó: Csudai Sándor - Origo

A hajrában a Ferencváros még próbálkozott a szépítéssel, de igazán komoly helyzetig csak a hosszabbításban tudtak eljutni a hazaiak – ám Zachariassen fejese a kapufán csattant. Így a Debrecen története során először győzött két góllal az Üllői úton. A Fradi jövő szombaton Mezőkövesden zárja a szezont, míg a DVSC az Újpestet fogadja, és egy győzelemmel bebiztosíthatja a dobogóját.