Bronzérem
6

Minden hiába, egyre nagyobb bajban van Kuttor Attila csapata

KUTTOR Attila
Kuttor Attila, a mezőkövesdi csapat vezetőedzője a labdarúgó OTP Bank Liga 3. fordulójában játszott Újpest FC - Mezőkövesd Zsóry FC mérkőzésen a Szusza Ferenc Stadionban 2023. augusztus 12-én.
Két győzelem után 2-0-ra kikapott Diósgyőrben a Mezőkövesd, amelyik csak kapufákig jutott, míg a DVTK mindkét félidő végén gólt tudott szerezni. A Diósgyőr így ideiglenesen fellépett a dobogóra, míg Kuttor Attila csapata maradt a kiesést jelentő utolsó előtti, 11. helyen.

Az aktuális forma alapján az utóbbi két bajnokijukat megnyerő vendég kövesdiek tűnhettek esélyesebbnek, hiszen a tabellán hetedik helyen álló DVTK négy meccs óta nyeretlen, sőt ezeken csak egyetlen pontot szerzett.

Az első félidő nagy része helyzet nélkül telt el, mielőtt a 38. percben előbb Lukács fejelt a vendégek kapuja felé Holdampf beadása után, majd a 40. percben megszerezte a vezetést a DVTK. Piscitelli védte Acolatse lövését, de pont középre jött ki róla a labda, a gyorsan reagáló Bright Edomwonyi pedig Vajdát megelőzve közelről a kapuba passzolt (1-0).

A második félidőben tíz perc elteltével támadó üzemmódba kapcsolt a Mezőkövesd; előbb Cseke beadását kellett menteni a hazai kapu előtt, négy perccel később Lukács lőhetett 18 méterről, majd Vajda lövése pattant meg a blokkolni igyekvő Vallejón, és a tehetetlen Ogyincov fölött a felső lécre pattant labda, mielőtt kiment volna.

Cserék

A folytatásban két VAR-vizsgálat is volt, előbb Edomwony nevetséges próbálkozása után állapították meg, hogy semmi nem történt a vendégek kapuja előtt; majd Cseke kezét érintette a labda, de videóbíró úgy látta, jól döntött a bíró, amikor nem ítélt büntetőt a hazai csapat javára, mert a kövesdi focista vétlen volt a közvetlen közelről a kezére bombázott labda esetében.

A 81. percben már VAR sem kellett hozzá, hogy a Diósgyőr eldöntse a meccset: egy szöglet után Vallejo kapcsolt a leggyorsabban, és szépen lőtte a labdát takarásból Piscitelli kapujának jobb alsó sarkába (2-0).

A 86. percben centikre volt a szépítéstől a Mezőkövesd: David Babunszki találta telibe a jobb kapufát, a 89. percben pedig Ogyincov bravúrja mentette meg a hazaiakat a góltól, aki hatalmasat védett Drazsics lövésénél.

Hiába jutott el a második félidőben 11 kapura irányuló lövésig, újabb vereségével - 12 meccsből (van egy elmaradt meccsük a kövesdieknek) ez már a nyolcadik volt - a Mezőkövesd maradt az utolsó előtti, kiesést érő helyen, míg a DVTk négy helyet előre lépve felkapaszkodott a dobogóra.