Bronzérem
6

Újabb kisvárdai kudarc, dühös szurkolók, Mátyus Jánossal is teljes kilátástalanság

Kisvárda, Kisvárda FC,
Második hazai meccsén máris kikapott a Kisvárda, amelyik hazai pályán szenvedett vereséget a szintén a kiesés elől menekülő  Zalaegerszegtől.

Az utolsó helyen álló Kisvárda szezonbeli második hazai mérkőzésén az éppen előtte álló Zalaegerszeget fogadta. Előbbi csapat a legkevesebb gólt lőtte, míg utóbbi a legtöbbet kapta a bajnokság első körében, azaz mindenre fel kellett készülni, ahogy a szakadó esőre is, ami a játékosokat és a nézőket fogadta Kisvárdán.

Az első félidőben a hazaiak előtt adódtak lehetőségek, amelyek közül talán Camaj tekerése volt említésre méltó, de a korábban Várdán is védő Dombónak vetődnie sem kellett. A túloldalon viszont Kovács szépen tolta ki a léc alól Bedi 15 méterről leadott lövését. A 31. percben a hazaiak részéről Balogh Norbert, de a csatár közelről pont Dombó ölébe emelt.

Cserék

Az 51. percben Navratil lőtte a kapu előtt keresztbe a labdát az ötös sarkáról. Bóér Gábor a támadósor igyekezett frissíteni, így az 58. percig érkezett Croizet, Mance és Meshack is. Ennek ellenére az 59. percben megint Camaj került helyzetbe, de szép cselek után keresztbe előtte a labdát a kapu előtt.

A 74. percben éppen Croizet szöglete után lőtte Sajbán Máté a Kovácsról kipattanó labdát közvetlen közelről a kapuba (0-1).

A hazaiak az utolsó közel húsz percet végig támadták, de Dombónak csak a 93. percben kellett egyet védenie, igaz, akkor bravúrt mutatott be. Így a Kisvárda egyre nagyobb bajban van, a hátrányuk immár négy pont a már bentmaradást éró 10. helyre fellépő ZTE mögött.