6

Egymás ellen léptek pályára a magyarok a Bundesligában

SC Freiburg - Olympiakos Piraeus Sports soccer Horizontal EUROPA LEAGUE
30 November 2023, Baden-Württemberg, Freiburg im Breisgau: Soccer: Europa League, SC Freiburg - Olympiakos Piraeus, Group stage, Group A, Matchday 5, Europa-Park Stadium. Freiburg's Roland Sallai in action. Photo: Tom Weller/dpa (Photo by Tom Weller / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)
A magyar érdekeltségű meccseken a Sallai Rolandot foglalkoztató Freiburg hazai pályán fogadta Schäfer András csapatát, míg a Lipcse a Frankfurt ellen kezdte a 2024-es évet a Bundesligában.

A Freiburgban Sallai Roland végig a pályán volt a Bundesligában a hetedik helyen álló Freiburg csapatában, míg a szintén magyar válogatott Schäfer András a 69. percben állt be. A Freiburg minimális fölényben volt a meccsen, de meglepetésre nem tudott gólt szerezni a kiesés elől menekülő Union ellen, így 0-0 lett a meccs vége.

Sallai Roland végig pályán volt az Union ellen Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Tom Weller

A Lipcsében Gulácsi Péter a kispadon kapott helyet az Eintracht Frankfurt ellen, míg Willy Orbán sérüléssel bajlódik. A 7. percben el is dőlt a meccs, amikor Nkounkou lőtte keresztbe a labdát, amire remekül érkezett Knauff és megszerezte a győztes gólt, amivel 1-0-ra nyert az Eintracht.

A Lipcsében Openda volt a legveszélyesebb, de a hazaiak mindent kihagytak, pedig összesen 26-szor lőttek kapura a meccsen.

A Bayer Leverkusen a 94. percben talált be az Augsburg ellen, Exequiel Palacios gólja pedig három pontot ért, és ezzel az 1-0-s sikerrel Xabi Alono csapata visszavette az első helyet a Bayern Münchentől. A meccs 72. percében ugyan a házigazdák szereztek vezetést, ezt a találatot azonban videóbírós ellenőrzés után les miatt érvénytelenítették.

A Borussia Dortmund a papírformának megfelelően 3-0-s, magabiztos győzelmet aratott a sereghajtó Darmstadt vendégeként.