Karácsony napján jelentették be hivatalosan, hogy az Ineos globális ipari vállalatcsoport milliárdos alapító tulajdonosa, Sir Jim Ratcliffe 1,25 milliárd fontot (több mint 550 milliárd forintot) fordított a tranzakcióra, valamint a vételi ügylet mellett csaknem 240 millió fontot költ majd a Manchester United világhírű Old Trafford stadionjának rekonstrukciójára is.
Ratcliffe ajánlatát február közepén véglegesíthetik, az intézkedést szerdán terjesztették elő hivatalosan a New York-i tőzsdén,
azonban egy pályázati dokumentum számos szabályt feltárt a Premier League óriáscégeinek jövőbeli eladására vonatkozóan, ami problémákat okozhat a jövőre nézve.
Az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyelete egy külön bejelentéséből kiderült, hogy a Manchester United többségi tulajdonosa, az amerikai Glazer család nem kérhet új ajánlatokat a február 13-i pályázati ajánlat befejezését követő első évben - kivéve, ha ehhez írásos beleegyezése van Ratcliffe vállalatától, a Trawlers Limited cégtől. Ugyanakkor az első 18 hónapos időszak letelte után az amerikaiak végleg eladhatják a klubot és kényszeríthetik Ratcliffet, hogy minden részvényét eladja bármely potenciális új vevőnek.
Mindeközben Ratcliffe arról biztosította a szurkolókat, mindent megtesz azért, hogy visszaállítsa a klub megtépázott renoméját, hogy újabb sikerkorszak köszönthessen be a csapatnál.
Hiszem, hogy fantasztikus sportsikereket ünnepelhetünk a pályán, kiegészítve a klub kétségtelen kereskedelmi sikerét. Időre és türelemre lesz szükség a szigorúság és a legmagasabb szintű szakmai irányítás mellett" -
mondta a 71 éves üzletember.
A Manchester United a legendás edző, Sir Alex Ferguson 2013-as távozása óta keresi önmagát, a klub azóta nem tudott bajnoki címet nyerni és a nemzetközi kupasorozatokban, különösen a Bajnokok Ligájában rendszeresen gyengén szerepel. Az angol csapat a mostani szezonban csak a 7. helyen áll a Premier League-ben, a BL-ből pedig csoportutolsóként esett ki a Bayern München, a Köbenhavn és a Galatasaray mögött.