2024.07.23. 19:52
Itt a vége! A Fradi egy ötöst rúgott
2024.07.23. 19:56
Cikkünk folyamatosan frissül
A magyar bajnok Ferencváros kedden este megkezdte szereplését a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójában. Dibusz Dénesék 5-0-ra kiütötték a walesi The New Saints együttesét a Groupama Arénában, ezzel pedig már az odavágón eldöntötték a párharcot. Azt már a meccs előtt tudni lehetett, hogy ha a Fradi sikerrel veszi a párharcot, akkor az őszi szezonban biztosan főtáblás lesz valamelyik európai kupasorozatban.

Ez volt a percről percre közvetítésünk a Ferencváros-The New Saints meccsről.

19:12
2024. július 23.

A Fradi az elmúlt évek sikeres szereplésének köszönhetően ezúttal csak a BL-selejtező második fordulójában kezdi meg szereplését, ez pedig azt jelenti, hogy ha továbbjut, akkor legrosszabb esetben is a Konferencia-liga főtábláján lesz érdekelt ősszel.

19:13

A zöld-fehéreket immáron a holland Pascal Jansen irányítja, a szakember Dejan Stankovic helyére érkezett a klubhoz.

Az energikus futballt kedvelem, ezt szeretném viszontlátni, ez az alapja a futballfilozófiámnak. A szurkolók energiájáról példát vehetünk és azt fel is kell használnunk. A támadó futball híve vagyok, de a labda nélküli játékban nagyon fegyelmezettnek kell lenni, hogy gyorsan vissza tudjuk szerezni a játékszert"

- mondta a meccs előtti sajtótájékoztatón a holland szakember, aki szerint ennek a szemléletnek az átadása egy folyamat, de amikor a vezetőség először meghívta Budapestre, akkor hasonló energiát érzett.

JANSEN, Pascal; RAMÍREZ, Cristian
Pascal Jansen és Cristian Ramírez a BL-selejtező előtti sajtótájékoztatón
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Az 51 éves tréner elitklubnak nevezte a Ferencvárost és ennek megfelelő játékot és hozzáállást vár a futballistáitól, mint fogalmazott, ez felelősséggel jár a pályán és a pályán kívül egyaránt. Úgy vélte, a játékosok sokat dolgoztak, hogy megértsék és alkalmazkodjanak az elképzeléseihez.

19:34

Az első mérkőzés előtt a Fradi szakmai stábja leadta azon játékosok listáját az UEFA-nak, akik a párharc során a keretet alkotják majd: az együttesben számos fiatal magyar játékos szerepel, többek között Katona Bálint, Gruber Zsombor, Kaján Norbert és Tóth Alex is. Rajtuk kívül sok nyári érkező is lehetőséget kaphat majd, mint például a brazil Kady Borges és Raul Gustavo vagy éppen a belga Philippe Rommens.

Hosszú és sikeres felkészülésen vagyunk túl, minden játékos keményen dolgozott az első hetekben, így az edzői stáb számára nem volt könnyű kijelölni az első meccskeretet. Ugyanakkor tudom, hogy Pascal Jansen és segítői a lehető legjobb döntést hozták meg a csapat összeállításakor, és bízom benne, hogy ez a pályán is látszódni fog. Fontos azonban hangsúlyozni, hogy ez a keret korántsem végleges, a következő selejtezőkörre egy teljesen új listát is leadhatunk

- mondta el a klub honlapján Hajnal Tamás sportigazgató.

19:36

Craig Harrison, a walesi The New Saints edzője abban bízik, hogy a csapata olyan eredményt ér el a Ferencváros elleni keddi Bajnokok Ligája-selejtező első meccsén, hogy a visszavágón még lesz esélye a továbbjutásra.

Craig Harrison, a walesi The New Saints edzője

„A Ferencváros hatalmas klub erős kerettel és kiváló szakmai stábbal. Megérdemelten vagyunk itt, persze a mostani ellenfelünk magasabb szintet képvisel, mint az előző körben a montenegrói Decic. Ennek ellenére

nem turistáskodni jöttünk, hogy megnézzük ezt a gyönyörű stadiont. Hiába lesz sok szurkoló, a pályán 11 játékos küzd 11 ellen. Azt szeretnénk, hogy legyen esélyünk a visszavágón"

- összegzett Craig Harrison, a walesi együttes szakembere, aki kiemelte, hogy együttesének a csapategység és az összetartás a legnagyobb erőssége, ugyanis vannak, akik már tíz éve együtt futballoznak.

19:53

A Fradi kezdője: Dibusz – Makreckis, Cissé, Gustavo, Ramírez – Maiga, Rommens – Traoré, Zachariassen, Marquinhos – Pesics.

A TNS kezdője: Roberts – Daniels, Pask, Bodenham, Davies – Clark, Smith, Redmond – Brobbell, Young, Williams.

19:56

A csapatok érkeznek a játékoskijáróból, szól a Fradi himnusza.

20:02

Elkezdődött

A Fradi kezdte a meccset, a magyar bajnok a tábor felé támad.

20:04

A 3. percben járunk. Egyelőre a Fradi birtokolja többet a labdát.

20:05

A 3. perc végén Traoré ment el a jobb szélen, középre lőtt a labdát, amit Bodenham becsúszva blokkolt, de kis híján a saját kapujában kötött ki a labda.

20:06

Az 5. percben Pesics kapta a labda háttal a kapunak, lekészítette Rommensnek, de a belga középpályás 14 méteres lövése nem talált kaput.

20:10

A 8. percben a jobb oldalon kilépő Marquinhos kapott egy kiugratást, kapura tört, azonban lövés helyett középre akart passzolni Traorének, de Bodenham tisztázni tudott a Fradi támadója elől.

20:13

A 11. percben Traoré kapta a labdát a jobb szélen, középre tekert Pesics fejére, azonban a szerb támadó hét méterről kapu fölé fejelt.

20:16

A 15. percben Marquinhos jobb oldali beadását egy védő rossz helyre fejelte, érkezett a hosszún Traoré, aki az ötös sarkáról egy magasívű fejessel átemelte a labdát a kapus fölött (1-0).

20:21

Még csak 20 perc telt el a meccsből, de érződik Pascal Janes keze munkája. A Fradi rendkívül támadó felfogásban és ötletesen játszik.

20:23

Pesics kapott egy bejátszást a 16-oson belülre, háttal a kapunak megtartotta a labdát, majd lekészítette az érkező Traorének, aki 11 méterről a jobb alsó sarkoba (2-0)

20:26

A 24. percben a Fradi megszerezte a 3. gólját. Zachariassan tette ki a labdát balra Marquinhosnak, a brazil benézett középre és a norvég támadóhoz passzolt, aki 11 méterről a bal alsóba gurított.

20:28

Ivószünet

A 27. percben a játékvezető megszakította a meccset ivószünet miatt.

20:32

A 30. percben járunk, a Fradi továbbra is dominál, a hangulat pedig parádés a Groupama Arénában.

20:34

A 33. percben Zachariassen adott remek labdát a bal oldalon kilépő Marquinhosnak, aki kapura tört, éles szögből el akarta tekerni a bal alsóba, de néhány centivel célt tévesztett.

20:37

POY_4946
A Fradi már az első félidőben eldöntötte a The New Saints elleni meccset

20:39

Midtjylland közben 2-0-ra vezet az andorrai Santa Coloma otthonában, így a dán bajnokcsapat is óriási lépést tett a továbbjutás és a Fradi elleni 3. körös párharc felé.

20:40

TNS helyzet

A 39. percben egy szépen felépített támadás után Williams lőtte be a labdát jobbról, a nyáron igazolt Gustavo azonban tisztázni tudott.

20:44

A 42. percben a Fradi legjobbjának, Marquinhosnak csúszott oda Williams a félpályánál, a brazil támadó földre került, ápolni kellett, de úgy tűnik, folytatni tudja a játékot.

20:47

Ez várható volt, hiszen volt három Fradi gól és egy ivószünet is.

20:48

TNS kapufa

A 46. percben Williams kapta a labdát a tizenhatos előtt, Ramírez mellett elkezdte tologatni, majd 17 méterről megcélozta a jobb felsőt, de a bombája a keresztécen csattant.

20:50

POY_5043
Marquinhos két gólpasszt adott az első félidőben
Fotó: Polyák Attila - Origo

20:53

A Fradi remek játékot bemutatva már az első félidőben háromgólos előnyre tett szert. Hamarosan jövünk a folytatással.

21:05

Úgy tűnik, a félidőben egyik csapat sem cserél. A Fradinál ez érthető, a walesi csapatnál már kevésbe.

21:07

Ezzel a csatakiálltással kezdték a Fradi-szurkolók a második félidőt.

21:09

A zöld-fehérek a második félidőt is aktívan kezdték, folyamatosan az ellenfél térfelén jár a labda.

21:12

Az 51. percben Rommens jobb oldali szöglete elcsorgott a védők előtt, érkezett Traoré, aki nyolc méterről lőtt, de pont a kapu előtt álló Zachariassent találta telibe.

21:15

Az 53. percben a Fradi megszerezte a negyedik, Traoré pedig a harmadik gólját. Egy szép támadás végén Ramírez tekerte középre a labdát, az érkező Traoré pedig hat méterről a kapu bal oldalába fejelt (4-0).

21:19

POY_5076
Adama Traoré a második mesterhármasát lőtte a Fradiban
Fotó: Polyák Attila  Origo

21:22

Ramírez adott labdát Zachariassennek, aki nem tudta átvenni azt, mert hátulról érekezett Williams, aki elkaszálta, 11-es.

21:22

5-0

A labda mögé Marquinhos állt oda a 62. percben, és nagyon higgadtan a kapu bal oldalába lőtt (5-0).

21:28

A magyar bajnok az ötgólos vezetés tudatában sem áll meg, folyamatosan a walesi térfélen tartja a labdát és keresi a gólszerzés lehetőségét.

21:33

A 71. percben Marquinhos indult meg a bal szélen, egy szólóval két védőt is elfektetett, majd 19 méterről a hosszú sarok irányába tekert, a labda azonban a kapufán csattant, a kipattanót bevágó Zachariassan pedig lesen volt, így a gól érvénytelen.

21:38

A 76. percben négyet cserélt a Fradi: Marquinhos helyére Owusu érkezett, Maiga helyén Tóth Alex, Makreckist Botka Endre váltotta, míg Pesics helyére Kady érkezett.

21:41

A 80. percben egy előrevágott labdát elszámítottak a Fradi védői, így McManus került ziccerbe, aki tíz méterről lőhetett, de Dibusz leolvasta a szándékot és vetődve védeni tudta a bal alsóba tartó lövést.

21:43

Gustavo megsérült, a helyére Knoester érkezett a 83. percben.

21:46

POY_5153
A Fradi-szurkolók ezúttal is remek hangulatot csinálnak

21:48

A 87. percben a Ferencváros átállt háromvédős szisztémára, ráadásul Ramírez a söprögető.

21:52

Letelt a rendes játékidő. Négy perc lesz a hosszabbítás.

21:56

A Ferencváros 5-0-ra legyőzte a walesi The New Saints csapatát, ezzel eldöntötte a párharcot és kijelenthető, hogy a magyar bajnok egész biztosan főtáblás lesz valamelyik európai kupasorozatban. Most már csak a kérdés, hogy melyikben.

Agresszíven, előre játszottunk. Szép gólokat szereztünk, szép támadásokat vezettünk, de ennél jobbnak kell lennünk. A srácoknak is azt mondtam, hogy nem dőlt el a továbbjutás, nekik is mondtam, hogy ez még csak a félidő. Vár még ránk egy visszavágó”

– mondta a meccs után a Fradi nyáron kinevezett edzője, Pascal Jansen, akinek ez volt az első tétmeccse a csapat kispadján.