Utolsó cseréjét is kihasználta Jansen
2024.08.22. 20:40
Továbbra is nyom a Fradi, de fogy az idő
2024.08.22. 20:47
5 perc a hosszabbítás
2024.08.22. 20:49
Óriási Fradi-helyzet a hosszabbításban!
2024.08.22. 20:53
Nagyot küzdött a Fradi, a visszavágón dől el a továbbjutás
2024.08.22. 20:57
Ennyi volt mára, köszönjük a figyelmüket!
2024.08.22. 20:58
Cikkünk folyamatosan frissül
A labdarúgó Európa-liga playoff-körének első mérkőzésén a Ferencváros a Groupama Arénában fogadja a bosnyák Borac Banja Luka együttesét. A párharc győztese a második számú nemzetközi sorozat főtábláján indulhat, míg a vesztes a Konferencia-ligába kerül át. Pascal Jansen csapata már az első meccsen, hazai pályán hatalmas lépést tehet a bravúros továbbjutás felé.

Kövesse velünk élőben a Ferencváros-Borac Banja Luka mérkőzést!

20:18
2024. augusztus 22.

A Ferencváros sorozatban a hatodik szezonjában szerepel európai kupasorozat csoportkörében. A zöld-fehérek sorozata a 2019/20-as szezonban kezdődött, a csapat azóta egyszer a Bajnokok Ligájában, háromszor az Európa-ligában, a legutóbbi idényben pedig a Konferencia-ligában bizonyíthatott. Amennyiben a Fradi túljut bosnyák ellenfelén, akkor az Európa-liga csoportkörébe kerül, ha nem sikerül a bravúr, akkor pedig a Konferencia-liga főtábláján szerepelhet.

20:20

A Ferencváros remek formában várja a bosnyák Borac Banja Luka elleni párharcot, ugyanis a múlt hétvégén sorozatban a 17. alkalommal is legyőzte az ősi rivális Újpestet, így az NB I-ben százszázalékos mérleggel, kapott gól nélkül áll.

20:25

Az FTC-ben 55 nap után újra tétmérkőzésen lépett pályára Varga Barnabás az Újpest ellen, az előző két élvonalbeli idény gólkirálya, aki még a skótok elleni Európa-bajnoki csoportmeccsen szenvedett arccsonttörést. A magyar válogatott támadó bekerült Pascal Jansen vezetőedző El-keretébe, ráadásul a kezdőcsapatban is helyet kapott.

A Fradi kezdője: Dibusz - Makreckis, Cissé, Knoester, Ramírez - Rommens, Abu Fani - Traoré, Zachariassen, Ben Romdhane - Varga Barnabás.

Varga Barnabás, Fradi
Varga Barnabás az Újpest ellen tért vissza és újra európai kupameccsen játszhat
Fotó: Polyák Attila - Origo

20:29

"A házi feladatot elvégeztük, a csapatom pedig mindent meg fog tenni, hogy minél jobb eredményt érjen el azért, hogy kedvező helyzetből várja a visszavágót. Mindent megteszünk majd, hogy minél jobb eredményt érjünk el az első meccsen és így utazhassunk Boszniába a visszavágóra. Kemény meccs lesz, hiszen ők is a főtáblára jutásért játszanak" - mondta a Fradi edzője, Pascal Jansen a meccs előtt.

20:58

A Groupama Arénában ezúttal is fantasztikus a hangulat, a Fradi-drukkerek hatalmas szerepet játszhatnak abban, hogy a magyar bajnok előnyt szerezzen a visszavágóra.

A szurkolókon minden bizonnyal ezúttal sem múlik semmi
Fotó: Csudai Sándor - Origo

21:02

Máris megszerezte a labdát a Fradi és Varga Barnabást keresték hosszú labdával a védők, az FTC csatára védőmaszk nélkül játszik.

21:07

Báran és támadó felfogásban kezdett a bosnyák csapat, de a Fradi uralja a játékot. A 6. percben Ben Rhomdane került helyzetbe, de már lesen volt a hazaiak légiósa.

21:11

Rommens állt a labda mögé, a kis szöglet után jött a beadás, majd mentettek a Banja Luka védői a 10. percben.

21:13

Kiegyenlített játékot hozott az első 10 perc, majd Varga Barnabás kerülhetett volna helyzetbe, de az utolsó pillanatban mentettek előle a védők.

Kiegyenlített küzdelmet hozott az első 10 perc

21:19

Jól tartja magát a bosnyák csapat egyelőre, a Ferencváros irányítja a játékot, a társak gyakran keresik labdákkal Varga Barnabást. A 17. percben Traoré passza volt kissé hosszú a magyar válogatott támadónak.

21:23

Kemény szabálytalanságokkal állították meg a bosnyákok a Fradi játékosait. A 22. percben szabadrúgást végzett el Rommens, amelyet követően szabadrúgást ítélt kifelé a játékvezető.

21:26

A 26. percben Knoester fejelt egy szöglet után, a bosnyákok kapusa hatalmas bravúrral védett.

21:34

Varga Barnabás fejelhetett a 33. percben, de nem tudta jól irányítni a labdát, továbbra is dominál a magyar bajnok és keresi a rést az ellenfél védelmén.

21:38

Varga Barnabást folyamatosan keresik labdával és ő is rendre lemozog ellenfeléről, de tiszta ziccerbe még nem tudott kerülni a meccsen, a 36. percben leadott csúsztatása nem okozott veszélyt.

Fradi, Európa-liga, Borac Banja Luka, Ferencváros, selejtező, playoff, Varga Barnabás, Adama Traoré
Varga Barnabás folyamatosan leköti a védők figyelmét

21:43

Szépen járatta a labdát Pascel Jansen csapata a 42. percben, majd az akció végén Ramírez lőtt, de beleéptek a bosnyák védők a kísérletébe. A túloldalon egy jobb oldalról érkező beadásra Dibusznak kellett reagálnia, a Fradi kapusa fogta is a laposan középre küldött labdát.

21:45

Savic vezette a labdát és a 16-oson kívülről kapura tüzelt, Dibusz azonban szép vetődéssel ütötte oldalra a labdát a 44. percben.

21:47

A szünet előtt Varga gyönyörűen pörgette fel magának a labdát, majd lefordult a védőjéről és célba vette a jobb alsót, de Manojlovic nagy bravúrral leért a lövésre.

21:51

Az első félidőben a Ferencváros uralta a játékot és Knoester, valamint Varga Barnabás révén két nagy helyzetet is kidolgozott, ám mindkét alkalommal bravúrral védett az ellenfél kapusa. A Banja Luka egyelőre tartja magát és szívós ellenfélnek bizonyul.

22:03

A bosnyák csapat indította útjára a labdát.

22:06

Gyorsan átvette az irányítást a magyar bajnok, amely lendületes játékkal kezdte a második félidőt is.

Abu Faniék folyamatosan keresték a rést a bosnyák védelmen

22:15

A Fradi légiósa egy jó csel után a 16-osról lőtt, a bosnyákok kapusa pedig nagy védéssel szedte ki a labdát a bal alsó elől az 55. percben.

22:19

A Ferencváros vezetőedzője több cserét is végrehajtott, Abu Fani helyett Maigát, Varga helyett Pesicset, Ben Romdhane helyett pedig Misidjant küldte be .

22:25

A Fradi norvég középpályása csodásan fordult kapura egy remek egyéni megmozdulás után, lövése nagyon kevéssel kerülte el a jobb alsó sarkot a 66. percben.

22:27

A 69. percben Civicet küldte be Ramírez helyére Pascal Jansen.

22:33

A bosnyákok csapatkapitánya, Grahovac a csereként beállt Misidjant rántotta le hátulról sárga lapot érően a 74. percben.

22:35

Most is csodás atmoszférát teremtenek a Groupama Arénában.

A Fradi-szurkolókra ezúttal sem lehet panasz

22:40

Zachariassent is lehozta a pályáról a Fradi edzője, a 82. percben a norvégot a brazil Kady Borges váltotta.

22:47

Nagy erőkkel támad az egész meccsen a Ferencváros, de a bosnyák együttes keményen védekezik és tartja magát. A 89. percben járun, de még mindig nem esett gól a meccsen.

22:49

Egy fontos blokk után Traoré indult meg a labdával a Banja Luka kapuja felé, 5 perc a jelzett hosszabbítás.

22:53

Hatalmas védést mutatott be Kady bBorges fejesnél a bosnyákok kapusa.

22:57

Ferencváros - Borac Banja Luka 0-0. A Groupama Arénában rendezett meccsen nem esett gól, a továbbjutás a visszavágón dől el, a Fradi egy hét múlva a bosnyák csapat otthonában harcolhatja ki az Európa-liga csoportkörébe jutást.