Megint kontra után került helyzetbe az Inter
Három góllal vezet a Dortmund
A szerdai játéknap eredményei
2024.09.18. 20:57
Cikkünk folyamatosan frissül
A labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának első fordulójában csúcsrangadóra került sor, ugyanis a Manchester City az Intert fogadta. A szerdai játéknapon az előző kiírás döntőse, a Borussia Dortmund is pályára lépett, valamint a Paris Saint-Germain is bemutatkozott.

Kövesse velünk élőben a Bajnokok Ligája-alapszakasz első fordulójának szerdai mérkőzéseit!

18:31
2024. szeptember 18.

A tavalyi döntő két csapatának, az angol Manchester Citynek és az olasz Internek a rangadója lesz a labdarúgó Bajnokok Ligája szerdai játéknapjának csúcsmérkőzése. A két együttes fináléját 2023 tavaszán Pep Guardiola együttese nyerte 1-0-ra, a City a 2022/2023-as idényben triplázott, ugyanis a BL mellett a Premier League-et és az FA-kupát is megnyerte.

20:46

A csehek villámrajtot vettek a Bajnokok Ligájában, hazai pályán 3-0-ra kiütötték a Salzburg együttesét. A másik kora esti meccsen a BL-újonc Bologna gól nélküli döntetlent ért el odahaza a Sahtar Donyeck ellen.

Fotó: AFP (Photo by Michal Cizek / AFP)

20:47

A 2024/2025-es szezonra teljesen átlakult a labdarúgó Bajnokok Ligája, amelynek új formátuma szerint nem csoportkörrel indul a főtábla, hanem január végéig ligarendszerű alapszakaszt rendeznek, melyben a 36 csapat egy tabellán szerepel, és valamennyi együttes nyolc mérkőzést játszik.

A nyolcaddöntőktől a lebonyolítás nem változott, az egyenes kieséses szakaszban oda-visszavágós párharcokban küzdenek majd a csapatok a továbbjutásért, a döntőben a trófea sorsa továbbra is egy meccsen dől el.

21:02

A nap csúcsrangóján a Manchester City az Intert fogadja. A két csapat legutóbb a 2023-as BL-döntőben találkozott egymással, amelyet a City nyert 1-0-ra Rodri góljával.

21:05

Pep Guardiola csapata több mint 70 százlékban birtokolja a labdát a Serie A címvédője ellen.

21:08

Megvillant az Inter, a 6. percben egy kontra után Marcus Thuram lövését kellett védenie a City brazil kapusának.

21:13

A 12. percben Zaire-Emery lőtt a 16-os előteréből, de kísérlete elkerülte a bal alsó sarkot.

21:14

A párizsiak az első negyedóra végéhez közeledve egyre nagyobb nyomás alatt tartják a Gironát, amely csak elvétve tud kijönni a saját térfeléről.

21:19

Ismét egy kontrából veszélyeztetett az Inter a 16. percben, Taremi passzából Thuram azonban jócskán a kapu mellé lőtt.

21:19

Az óriási mezőnyfölényben futballozó skótok Liam Scales révén megszerezték a vezetést a Slovan Bratislava ellen hazai pályán.

21:23

Megvillant a City norvég gólvágója, Savinho beadása után 9 méterről fejelt, de Sommer védeni tudott.

Erling Haaland fejjel veszélyeztetett
Fotó: AFP (Photo by Paul ELLIS / AFP)

21:30

A 27. percben Grealish passzolt De Bruynéhez, a belga középpályás éles szögből csak az oldalhálóba tudott lőni.

21:34

A Manchester City kapusa megakadályozott egy szögletet a 29. percben, de pont Calhanogluhoz került a felszabadítása, ám Gvardiol menteni tudott és megakadályozta a török játékost a gólszerzésben.

21:43

A Manchester City norvég csatára a 35. percben Grealish passza után lőhetett, de 16 méterről leadott kísérlete gyengére és pontatlanra sikeredett.

21:46

Veszélyesebben futballozik az Inter, egy újabb szép támadás után a franica csatár 16 méterről leadott lövése elzúgott a kapu mellett.

22:04

Savinho helyére Fodent, De Bruyne helyére Gündogant küldte be a katalán sztáredző.

22:07

Lendületesen kezdte a második félidőt a Manchester City, Foden 21 méteres lövése azonban a léc fölé szállt.

22:09

Góllal kezdték a második félidőt a skótok, a 48. percben Nicolas-Gerrit Kuhn remekül húzott el a bal oldalon, erőből középre lőtt labdáját pedig a középen érkező Kyogo Furuhashi a kapuba vágta.

22:12

A második félidőt jobban kezdték a spanyolok, egy közeli fejessel veszélyeztettek, azonban a párizsiak orosz kapusa bravúrosan védett.

22:15

Beindult a skót csapat és a második félidő elején újabb gólt szerzett, ezzel már 3-0-ra vezet a Slovan Bratislava ellen. Az 56. percben Arne Engels növelte az előnyt büntetőből.

22:16

Krejci jelentős hátrányból indulva érte a saját kapuja előtt Dembelét utol és szó szerint az utolsó pillanatban szerelte a párizsiak támadóját a tizenhatoson belül.

22:17

Hiába játszik nagy labdabirtoklási fölényben az angol sztárcsapat, eddig csak egyetlen kaput eltaláló lövése volt.

22:20

Az osztrák Kevin Wimmer a 60. percben 3-1-re módosította az eredményt.

Potyognak a gólok a Celtic és a Slovan Bratislava meccsén
Fotó: AFP (Photo by ANDY BUCHANAN / AFP)

22:28

A skótok negyedik találatát Maeda szerezte a mérkőzésen.

22:30

A 69. percben szép támadás során Gündogan passzolt Fodenhez, az angol válogatott szélső 11 méterről lőtt, de Sommer hárítani tudta a középre érkező labdát.

22:36

Az előző kiírás döntőse a 76. percben a 20 éves angol Jamie Bynoe-Gittens megpattanó lövésével szerzett vezetést a Club Brugge otthonában.

22:38

A 79. percben megint Foden veszélyeztetett, de 17 méterről leadott lövésére leért Sommer a bal alsó sarokhoz.

22:43

A PSG játékosa a 83. percben a meccs ziccerét lőtte mellé a Girona kapuja előtt, maradt a 0-0-s állás a hajrához közeledve.

22:44

Jamie Bynoe-Gittens belőtte a második gólját is a mérkőzésen, így az utolsó percekre fordulva már 2-0 a németeknek a Brugge ellen.

22:45

A skót csapat újabb gólt szerzett a Slovan ellen, Idah talált be a 87. percben, így már 5-1 a Celtic javára.

22:48

A 86. percben Lautaro Martinez lövését kellett védenie Edersonnak, az Inter továbbra is kontrák után veszélyes.

Lautaro Martinez is helyzetbe tudott kerülni a City ellen

22:50

Hihetetlen, a 89. percben Mendes éles szögből leadott gyengébb lövését a Girona kapusa szerencsétlenül bevédte, ezzel 1-0 a párizsiaknak.

22:52

Gól nélküli döntetlennel ért véget a City és az Inter rangadója.

22:52

A harmadik találat a mérkőzés 95. percében büntetőből született, a szerzője Serhou Guirassy.