Megvan!!!!
2024.10.24. 20:42
Cikkünk folyamatosan frissül
A megújult lebonyolítású Európa-ligában a Ferencvárosi TC a francia Ligue 1-ben szereplő Nice-t fogadta csütörtökön 18.45-től a Groupama Arénában.

Az FTC-nek két fordulót követően még nincs pontja az El-ben, míg a francia együttesnek egy pontja van az első körben megszerzett, Real Sociedad ellen elért 1-1-nek köszönhetően. Kemény mérkőzés vár a regnáló magyar bajnokra, a Ligue 1-ben szereplő rivális keretének értéke a nemzetközi adatbázis, a Transfermarkt szerint 3,5-szer annyit ér, mint az Ferencvárosé. A hatalmas csatát hozó mérkőzést végül a magyar bajnok nyerte 1-0-ra, ezzel három nagyon fontos pontot szerzett az Európa-ligában.

18:08
2024. október 24.

A labdarúgó Európa-liga 3. fordulójában a Ferencváros a francia OGC Nice csapatát fogadja. A magyar bajnok számára szinte létkérdés, hogy meg tudja szerezni első pontját, sőt, akár pontjait. Ennek érdekében Pascal Jansen igyekezett a legerősebb kezdőcsapatát felküldeni a pályára. A csatárkérdésben ezúttal Varga Barnabás mellett döntött Matheus Saldanhával szemben.

Dibusz - Makreckis, Cissé, Gartenmann, Civic - Rommens, Abu Fani - Traoré, Zachariassen, Kady - Varga Barnabás.

18:09

A Nice csapatának délutáni Facebook-posztja szerint a Groupama Arénában nagyjából 19 000 szurkoló hajtja majd a zöld-fehéreket, illetve belőlük 600-an majd a vendégeknek szurkolnak.

18:43

A B-közép egy fantasztikus élő képpel készült a kezdés előtt, 1956. október 23.-áról emlékeztek meg a szurkolók egy piros-fehér-zöld zászlóval.

18:48

A második perc végén Traoré eresztett meg egy távoli kísérletet, ami nem okozott gondot a vendégek kapusának.

18:51

Az első hat perc a hazai csapaté, bátrabban, kezdeményezőbben játszik a Ferencváros.

18:53

A 8. perc végén jött az első sarokrúgás a meccsen, azonban a francia védők tisztáztak.

18:58

A Fradi kapusa a rövid saroknál mentett óriásit a 13. perc végén Diop lövése után.

19:00

Góóóóól!

A 15. perc végén egy szabadrúgást követően Cissé fejesével megszerzi a vezetést a Ferencváros, 1-0 a magyar bajnoknak (hivatalosan öngólként van a jegyzőkönyvben, miután Cissé Bombitóra fejelte rá a labdát és utána került a kapuba).

19:05

Egy összefejelés után maradt lent a Nice játékosa, Diop, akit a pályán kell ápolni.

19:11

Varga Barnabás kapott sárga lapot közben (27. percben 1-0 a Fradinak).

19:16

Remekül állja a sarat a magyar bajnok 1-0-s vezetésnél.

19:25

Kívülről megkerülte a labda a sorfalat, de a kapus a helyén volt a 40. percben.

19:28

Diop tekerte középre a labdát, de nem okozott problémát a dolog a Fradi védelemnek, továbbra is 1-0 a zöld-fehéreknek.

19:31

Diop sérülése és ápolása miatt alaposan ráhúznak a csapatok.

19:33

Remek kontratámadást vezetett a Fradi a Nice szöglete után, Kady végül Abu Faninak passzolta a labdát, akinek a lövését szögletre mentette a Nice kapusa.

19:36

1-0-ra vezet a magyar bajnok a félidőben a francia Nice ellen a Groupama Arénában.

19:51

1-0-s magyar vezetéssel folytatódik a mérkőzés.

19:53

30 másodperc sem telt el a második félidőből, mikor az első Nice támadás végén került veszélybe Dibusz kapuja. Végül szöglet lett az akcióból, amely Dibusz kezében ért véget.

19:55

17 méterről jött a löket, de a magyar válogatott kapusa magabiztosan fogta a labdát.

20:01

A Fradi játékosa egy becsúszást követően nem tudott egyből felállni. Szerencsére folytatni tudja a meccset.

20:07

Nagyjából 20 méterről lőtt a Fradi játékosa, de a vendégek kapusa ki tudta ütni oldalra a labdát az első óra végén, 1-0-s Fradi vezetésnél.

20:09

A Fradi támadójának fejesét a védők lőtték ki a gólvonal előtt.

20:11

A francia csapat változtat a 64. percben, 1-0-s hátrányban, Cho, Abdi és Moukoko érkeztek a pályára.

20:15

A magyar bajnok élvezheti a hazai pálya előnyét, a zöld-fehér tábor mindent megtesz a csapatért.

20:17

Remek akciót vezetett végig a Fradi, a végén Traoré a hosszúba próbált lőni, de próbálkozása centiméterekkel elkerülte a kaput a 71. percben.

20:21

Kady helyett jön Maiga, Zachariassen helyett Ramirez és Civic helyett Ben Romdhane a Fradinál a 74. perc végén.

20:26

Nagyot küzdött ma Varga, a 80. perc elején a brazil társa váltja a Fradiban 1-0-nál.

20:31

Rosariót küldi le a bíró a 84. percben, miután felrúgta a kapura törő Saldanhát (várjuk a VAR-t a megerősítésért).

20:34

Azonban a Fradi emberelőnyben kiválóan védekezik, továbbra is 1-0 a mérkőzés állása a 88. perc végén.

20:37

Továbbra is 1-0-ra vezet a Ferencváros a Nice ellen a Groupama Arénában.

20:41

Továbbra is 1-0-ra vezet a Ferencváros a francia Ligue 1-es csapat ellen.

20:42

Megvan!!!!

Nyert a Ferencváros a francia Nice elleni Európa-liga mérkőzésen. A végeredmény: Ferencvárosi TC - OGC Nice: 1-0. Ezzel három rendkívül fontos pontot szerzett a magyar bajnok az El-ben.