Az Eb-n óriásit hibázó bíró vezeti a meccset
2024.10.14. 19:26
Élő közvetítés
Cikkünk folyamatosan frissül
A negyedik mérkőzés vár a magyar nemzeti tizenegyre a labdarúgó Nemzetek Ligájának A divíziójában, ahol három fordulót követően két megszerzett ponttal a harmadik, osztályozó helyen áll jelenleg a válogatott.

Szoboszlai Dominikékra nehéz mérkőzés vár Bosznia-Hercegovinában, ahol egy győzelemmel fontos lépést tehetne a válogatott, hogy bent maradjon a Nemzetek Ligájának elit csoportjában. A mieink a három pont megszerzésével négy pontra eltávolodnának a csoport utolsó, negyedik helyétől, amely már biztos kiesést jelentene a B divízióba, amelyet a csapat el akar kerülni a kedvezőbb világbajnoki sorsolás miatt. A két együttes a Puskás Arénában 0-0-s döntetlent játszott egymással legutóbb.

22:46
2024. október 14.

Hollandiát verték meg 1-0-ra végül. Ezzel a csoportban a németeknek 10, a magyaroknak és a hollandoknak 5-5, míg a bosnyákoknak egy pontja van.

22:39

Magyarország megszerezte első győzelmét a Nemzetek Ligájának idei kiírásában.

22:35

Továbbra is 2-0-ra vezet a magyar válogatott a mérkőzésen.

22:32

Ezzel már ötöt cserélt Marco Rossi. Megérkezett a pályára Szűcs is, ezzel újoncot avat a válogatott.

22:28

Óriási formában véd a magyar kapus a meccsen.

22:22

Vargát Ádám váltja a 78. perc derekán.

22:21

a magyar csapat részéről akkor, amikor már csak 15 perc van vissza a találkozóból (2-0 ide).

22:15

Dzeko zseniális sarkalását szedte ki a Fradi kapusa hatalmas bravúrral.

22:14

A csoportunk másik mérkőzésén a hollandok ellen. A gólszerző az a Leweling volt, aki a 2. percben már lőtt egy gólt, de akkor azt a VAR les miatt érvénytelenítette.

22:13

Sallai - Gazdag és Bolla - Gera csere a pályán a 68. perc végén, 2-0-s magyar vezetésnél.

22:10

Gyakorlatilag egyedül tartja a lelket a veterán támadó a bosnyák csapatban, de egymaga tehetetlen a magyar védelemmel szemben (2-0 ide a 66. percben).

22:06

60 percet követően 2-0 Magyarországnak, a bosnyákok nem találják a fogást a magyar csapaton.

21:58

Dzeko közeli fejesénél volt résen a magyar kapus.

21:54

A csapatkapitány az 50. percben értékesítette a tizenegyest, így már 2-0 Magyarországnak.

21:53

Kiválóan ugrott ki a PAFC játékosa, csak szabálytalanul tudták megállítani a tizenhatoson belül.

21:35

A Németország-Hollandia találkozó első 45 percében nem esett szabályos gól, így ott az állás a szünetben 0-0.

21:33

Szoboszlai góljával 1-0-ra vezet a magyar válogatott a bosnyákok ellen.

21:25

Góóóóól!!!

Nyolc meccses gólcsendet követően Szoboszlai egy ellentámadás végén lőtt a hosszú alsóba. 1-0 Magyarországnak!

21:24

A 37. perc végén Sallai érkezett lendületből a kapu elé, jó 20 méteres bombája épphogy elkerülte Vasilj kapuját.

21:22

A sorfal feje felett, a kaput messzire elkerülve hagyta el a játékteret a labda, maradt a 0-0.

21:20

Szoboszlait rúgták fel 17 méterre a bosnyák kapu előtt, meg is szólalt a játékvezető sípja.

21:18

Továbbra sem esett gól a mérkőzésen, 0-0 az állás, a labdabirtoklás pedig 55-45% a bosnyákoknak, de nem tudnak élni vele.

21:13

Majdnem a félpályán a hátvédsoruk, próbálják a magyar csapatot ezzel megzavarni, nem sok sikerrel (0-0).

21:09

A bosnyák kapus, akárcsak a Puskás Arénában, eddig nagyon éles, remekül együtt él a játékkal, most Varga fejes passzánál volt észnél.

21:06

Lassan letelik az első 19 perc a mérkőzésen, küzdelmes meccs, sok mezőnymunkával eddig (0-0).

21:01

17 méterről leadott lövése Dibusz kapuja mellett hagyja el az alapvonalat, továbbra is 0-0 a meccs állása.

21:00

Bolla Bendegúz egy szögletet követően bombázott a kapura, amelyet a bosnyák kapus csak kiöklözni tudott.

20:57

A 10. percig kellett várni az első veszélyesebb magyar lehetőségre, Varga Barnabás életerős, 18 méteres próbálkozását a bosnyák kapus fogta.

20:53

Hollandia ellen a 2. percben, azonban a VAR les miatt érvénytelenítette a találatot, így marad a 0-0 azon a mérkőzésen is.

20:44

A magyar válogatott szövetségi kapitánya a hollandok elleni meccshez képest egy helyen változtatott, mert Dárdai Márton sérülés miatt nem léphet pályára.

Ezúttal a magyar válogatott a Dibusz – Botka, Orbán, Fiola – Bolla, Schäfer, Nikitscher, Nagy Zsolt – Sallai, Szoboszlai – Varga

összeállításban szerepel majd, Botka került be Dárdai helyére.

19:55

19:27

Az MLSZ tájékoztatása szerint Marco Rossi a bosnyákok ellen nem számíthat a kilencszeres magyar válogatott Dárdai Mártonra kisebb izomsérülés miatt, aki már vissza is utazott klubjához, a Hertha Berlinhez.

19:26

A németországi Európa-bajnokságon Anthony Taylor vezette a házigazda német válogatott és a későbbi győztes spanyol csapat negyeddöntőjét. A mérkőzést hosszabbítás után a spanyolok nyerték 2-1-re, azonban az Eb egyik legjobb meccse mégis az angol bíró hibájáról marad emlékezetes. A rendes játékidőben, 1-1-es állásnál (és a VAR-szobában ülő Stuart Attwell) nem ítélt büntetőt, amikor Jamal Musiala lövésénél a spanyol tizenhatoson belül Marc Cucurella kezéhez ért a labda.