Vége az összes mérkőzésnek
2024.10.23. 22:58
Két hibátlan csapat maradt
Cikkünk folyamatosan frissül
Szerdán este a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának harmadik fordulójában a Szoboszlai Dominiket foglalkoztató Liverpool 1-0-ra nyert a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig otthonában. Mindhárom magyar válogatott focista végigjátszotta a meccset, Szoboszlai két gólpasszt is adhatott volna, míg Gulácsi hatalmas védésekkel tartotta meccsben a lipcsei csapatot. Az este legnagyobb rangadóját Barcelonában játszották, ahol Hansi Flick csapata 4-1-re kiütötte a német edző korábbi klubját, a német rekordbajnok Bayern Münchent.

Percről percre közvetítésünk folyamatosan frissül!

20:11
2024. október 23.

Szoboszlai Dominik, a Premier League-ben listavezető Liverpool középpályása - aki pénteken ünnepli 24. születésnapját - visszatér korábbi sikerei színhelyére. A magyar válogatott csapatkapitánya 2021 és 2023 között két és fél évig volt a lipcsei klub futballistája, és a német együttesben nyújtott teljesítménye keltette fel a Liverpool figyelmét is.

Wolverhampton Wanderers FC v Liverpool FC - Premier League, Szoboszlai Dominik
Szoboszlai Dominik kezdeni fog Lipcsében
Fotó: NurPhoto via AFP/MI News

Ami a mostani találkozót illeti, a tétmérkőzésen szeptember 14. óta hibátlan mérleggel rendelkező Liverpool papíron esélyese az összecsapásnak, ugyanakkor a Bundesligában második helyen álló RB Leipzig a német bajnokságban még veretlen, hazai pályán pedig október 2-án szakadt meg a február 13. óta tartott veretlenségi sorozata. A BL legutóbbi fordulójában ugyanis a Juventus 3-2-es győzelemmel vitte el a három pontot Lipcséből.

20:13

"Mindig lehetne jobb, szóval nem. Játszhatok jobban is, több gólt lőhetek, több asszisztot adhatok, de a „piszkos munkát” is elvégzem a csapatért, és ez a legfontosabb számomra. Amíg a bajnokság élén állunk, és én nem lövök gólt, addig elfogadom" - nyilatkozta Szoboszlai Dominik a mérkőzést megelőző sajtótájékoztatón.

Szoboszlai jó hangulatban nyilatkozott a meccs előtt
Fotó: AFP/Ronny Hartmann

20:29

Legutóbb 2006. december 6-án fordult elő, hogy magyar focisták egymás ellen játszottak a Bajnokok Ligájában. Akkor a Juhász Rolanddal felálló belga Anderlecht a Tőzsér Dániel foglalkoztató AEK Athént fogadta. A találkozó 2-2-es döntetlennel zárult, mindkét magyar játékos végigjátszotta a meccset.

20:32

A szerdai csúcsmérkőzést a spanyol bajnokságban listavezető FC Barcelona játssza a Bundesligában listavezet Bayern Münchennel. A 33-szoros német bajnok impozáns mérleggel rendelkezik katalán riválisával szemben: a bajorok a BL-ben 2015 májusa óta nem veszítettek meccset a Barca ellen, ráadásul legutóbbi négy egymás elleni találkozójukon a Bayern 11 gólt szerzett és egyet sem kapott.

Lewandowski és a Barcelona elképesztő formában kezdte a szezont
Fotó: AFP/Josep Lago

A Vincent Kompany vezetőedző irányításával a szakértők szerint újra csúcsfutballt játszó müncheniek most letesztelhetik tudásukat, ellenfelük ugyanis a jelenlegi idényben otthon még egyetlen pontot sem veszített. Az összecsapás a két sztárcsatár, a bajor klubban futballozó Harry Kane és a katalán gólfelelős, exbayernes Robert Lewandowski csatája is lesz egyben. A tétet növeli, hogy már mindkét együttesnek van veresége.

20:33

A tavaly BL-döntős Internazionale szerdán a Young Boys vendégeként lép pályára, és nagy meglepetés lenne, ha az olaszok pontot veszítenének, a svájci együttes ugyanis két kör után szerzett gól nélkül sereghajtó az alapszakaszban.

A Premier League-ben címvédő, tavaly BL-győztes Manchester City ezúttal a Sparta Prahát látja vendégül, míg az Atlético Madrid a francia Lille-t fogadja.

20:50

Az RB Leipzi kezdője: Gulácsi - Henrichs, Orbán, Lukeba - Geertruida, Vermeeren, Haidara, Nusa - Simons, Sesko - Openda.

A Liverpool kezdője: Kelleher - Alexander-Arnold, Konaté, Van Dijk, Cimíkasz - Gravenberch, Mac Allister - Szalah, Szoboszlai, Gakpo - Núnez.

21:02

18 éve után láthatunk ismét magyaros rangadót a BL-ben.

21:03

Raphinha ugrott ki, cselezte ki Neuert, és lőtt a hálóba. 1-0.

21:04

A második percben egy szép támadás végén Xavi Simons kapott egy jobbról belőtt labdát, a holland válogatott támadó 11 méterről lőhetett, de csúnyán a kapu fölé bombázott.

21:05

Foden szerzett vezetést a Sparta Praha elleni meccs 3. percében.

21:06

Egy labdaszerzés után Gakpo kapta a labdát a balszélen, középen Szoboszlai és Szalah érkezett, Gakpo betekerte a labdát, de mindkét játékosnak hosszú lett a rossz beadás.

21:08

A 7. percben Xavi Simons kapta a labdát a bal oldalon, középre tekert Benjamin Sesko fejére, azonban a szlovén támadó hat méterről pont Kelleher kezébe bólintott. Egyelőre jobban futballozik az RB Leipzig.

21:09

A gyorsan bekapott gól óta a müncheniek támadnak Barcelonában.

21:11

Julian Álvarez góljával vezet az Atlético a Lille ellen.

21:12

Harry Kane fejesből egyenlített, de a videózás után kiderült, lesen volt a csatár.

21:14

A Feyenoord Ueda Ajasze góljával vezet a Benfica otthonában.

21:15

A 14. percbe Haidara érkezett egy visszatett labdára, 14 méterről kapura bombázott, de Kelleher vetődve védeni tudta a bal alsóba tartó labdát.

21:18

Nincs is a müncheni térfélen a labda, sorra jönnek a bajor támadások. Ám továbbra is a Barcelona vezet.

21:20

A 19. percben Kelleher jött ki egy hosszú indításra, de rossz helyre fejelte ki a labdát, amit Sesko gyűjtött be a bal szélen. A szlovén támadó 30 méterről kapura csavart a labdát, ami csak centikkel ment el a bal kapufa mellett.

21:20

Ismét egy beadás, Kane látványos mozdulattal lőtt a kapuba. Ez már nem volt les, Barcelona-Bayern 1-1.

21:27

A kapott gól óta már a katalánok is próbáltak támadni, mindenképpen kiszabadultak a nyomásból. Lewandowski lőtt is, de nem talált kaput.

21:27

Openda kapott egy indítást, visszamozgott a labdáért, majd kapura fordulva óriási gólt lőtt 18 méterről a bal felsőbe, de nem adták meg a lipcsei támadó gólját, mert az indítás előtt egyméteres lesen volt.

21:28

Cselezgetni kezdett a kapuja előtt, majd belerúgta a labdát Yamalba, akiről mellépattogott a labda. Nagy szerencséje volt a Bayernnek.

21:29

A 27. percben Cimikasz ment el a bal oldalon, középre tekerte a labdát, a hosszún érkező Mohamed Szalah hat méterről visszafejelt a labdát a kapu jobb oldalába, azonban az érkező Darwin Núnez még a gólvonalon besegítette a labdát, így az övé lett a gól.

21:33

A 32. percben Gakpo ment el a bal szélen, külsővel középre tekert, az érkező Darwin Núnez hat méterről fejelt, de Gulácsi Péter óriási bravúrral kiszedte a labdát a léc alól.

21:34

Az ütközés az angolnak fájt jobban, de tudja folytatni.

21:35

Antoni Milambo góljával már 2-0-ra vezet a Feyenoord a Benfica otthonában.

21:38

A 37. percveb egy bal oldali szögletre Virgil van Dijk robbant be, hét méterről kapura fejelt, de Gulácsi ezúttal is kiszedte a labdát a léc alól.

21:39

Lewandowski szerzett gólt, miután a gólpasszt adó Fermín López lökött egyet Kim Mindzsén. A bíró szerint nem volt szabálytalan, a gól érvényes. 2-1.

21:43

A 43. percben Haidara lőtt 19 méterről, de Kelleher védte a jobb alsóba tartó lövést.

21:44

A 44. percben Gapko passzolt Szoboszlaihoz, majd befutott üres területbe, Szoboszlai egy körömpasszal elé tette a labdát, így ziccerbe került a holland támadó, de 13 méterről az oldalhálóba lőtt.

21:47

Raphinha egy csel után kilőtte a bal alsót a tizenhatos vonalától, 3-1 a Barcának.

22:06

Sandro Kulenovic góljával vezet a Dinamo Zagreb Salzburgban.

22:07

A 49. percben Darwin Núnez ment el a jobb oldalon, a középre lőtt labdáját két lipcsei védő egymásba lőtte, a lecsorgo pont Gakpo elé került, aki öt méterről lőtt, de Gulácsi egy elképesztő spárgázással védeni tudott.

22:12

Neuer megint ráijesztett a Bayern-szurkolókra, a másik kapunál pedig Joao Palhinha lőtt mellé.

22:16

Sokáig kellett várni, amíg a nagy nyomás újabb gólhoz vezet, de Erling Haaland nem akármilyen mozdulattal betalált. 2-0.

22:18

Raphinha lesz a hős, az újabb kontra végén lőtt góljával már 4-1 a Bayern ellen.

22:20

A Bayern mindent elkövet, hogy ne legyen csúnya a vége.

22:21

Arne Slot a 63. percben lehozta Mohamed Szalah-t. A Vörösök vasárnap az Arsenallal játszanak rangadót, így valószínűleg pár kulcsember le lesz még hozva.

22:21

Stones fejesével 3-0-ra vezetnek az angolok a Sparta Praha ellen.

22:24

Edon Zhegrova góljával a franciák egyenlítettek az Atlético otthonában.

22:24

A 67. percben Darwin Núnez kapott labdát a bal oldalon, befelé cselezett majd 18 méterről lőtt, de Gulácsi fogta a bombát.

22:25

Már 4-0

Belelendült a City, Haaland duplájával már négy gól az előny.

22:27

Kerem Akturkoglu góljával szépít a Benfica a Feyenoord ellen, 1-2.

22:27

A 70. percben Szoboszlai tette le sarokkal a labdát Alexis Mac Allisternek, az argentin játékos 18 méterről megcélozta a bal felsőt, de a lövése a felső lécen csattant.

22:29

A salzburgi Alexander Schlagert állította ki a játékvezető a Dinamo Zagreb ellen.

22:30

Xavi Simons tört be a tizenhatoson belülre, 14 méterről lőtt, a labdája felpattant egy védőn, Kelleher azonban a levegőben úszva kitolta a labdát a léc alól.

22:35

Raphinha a 76. percben elhagyja a pályát, a helyén Olmo a Barcelonában.

22:36

Jonathan David büntetőjével fordított a Lille Madridban.

22:41

A 82. percben Henrichs tört be tizenhatoson belülre, 14 méterről keresztbe lőtte a labdát a kapu előtt, amit Openda jutattott közvetlen közelről a hálóba, de a belha támadó gólját les miatt elvették.

22:42

Bruno Petkovic góljával már két góllal vezet a Dinamo Zagreb Salzburgban.

22:46

Matheus Nunes tizenegyesével 5-0-ra vezet a Manchester City.

22:46

A 89. percben Cody Gakpo cselezett balról befelé, 18 méterről megcélozta a bal felsőt, Gulácsi azonban egy elképesztő keresztbe nyúlással kiszedte a bal felsőbe tartó labdát.

22:53

David a Lille-nek Madridban, Milambo a Feyenoordnak Lisszabonban biztosítja be a sikert, Thuram pedig Svájcban nyerte meg a meccset az Internek.

22:54

A Liverpool végül 1-0-ra legyőzte az RB Leipzig csapatát. A találkozó legjobbja magasan Gulácsi Péter volt, aki óriási védésekkel járult hozzá, hogy csak egy gól maradt a különbség a két csapat közül. A Liverpool ezzel továbbra is százszázalékos a Bajnokok Ligájában, az RB Leipzignek pedig továbbra sincs pontja.