Jöhetnek a cserék
2024.06.23. 20:42
Schäfer volt bátor
2024.06.23. 20:47
10 perc hosszabbítás
Cikkünk folyamatosan frissül
A magyar válogatott első két meccsét elveszítette az Európa-bajnokság csoportkörében, ahol előbb Svájctól kapott ki 3-1-re, majd a házigazda németektől 2-0-ra. Az utolsó csoportmeccsünkön Skócia az ellenfél, amely a Svájc elleni döntetlenje után egy ponttal áll. Marco Rossi csapatának csak akkor van esélye a továbbjutásra, ha nyerni tud a skótok ellen, végül 1-0-ra nyertünk, ezzel meglett a harmadik hely, ami kiderül, mire lesz elég.

A németek után Skócia ellen is a közel 55 ezer néző befogadására alkalmas stuttgarti MHP Arénában lép pályára a magyar válogatott. Magyarország-Skócia 1-0.

Mindent egy helyen az Eb-ről

20:18
2024. június 23.

Reméljük, hogy utána is lehet majd, mert az azt jelenti, hogy megnyertük a skótok elleni mecset, hiszen csak akkor végezhetünk a csoport harmadik helyén. A magyar válogatottnak jelenleg -4-es a gólkülönbsége, így nekünk akkor lehet esélyünk, ha lesz két csoport, ahol a harmadik csapatnak csak két pontja lesz a zárás után, erre pedig a B, a C és az F csoportban is van esély.

20:20

Rengetegen érkeztek Stuttgartba, ahol látványos, közös vonulással érkeztek meg a stadionhoz.

Skócia - Magyarország, Foci EB, labdarúgó Európa-bajnokság, Euro 2024, Euro2024, labdarúgás, csoportkör, A csoport, MHPArena, Stuttgart, euro2024magyarok, 2024.06.23. vonulás
Rengeteg magyar szurkoló érkezett Stuttgartba
Fotó: Mirkó István - Magyar Nemzet

20:30

A németek elleni csapathoz képest kikerült Fiola Attila és Nagy Ádám, a helyükre Botka Endre és Callum Styles került be. A magyar kezdő: Gulácsi – Botka, Orbán, Dárdai – Bolla, Schäfer, Styles, Kerkez – Szoboszlai, Varga B., Sallai

20:36

Steve Clark csapata a Gunn – Ralston, Hendry, Hanley, McKenna, Robertson – McGinn, Gilmour, McGregor, McTominay – Adams összeállításban kezd.

20:48

Egy argentin bíró érkezett a meccsre Facundo Tello személyében, ami azért érdekes, mert az UEFA rendezvényein általában európai bírók dolgoznak, de a szövetség játékvezető csere programjában ez is előfordulhat.

20:51

Még soha nem jutottak tovább Európa-bajnoki csoportkörből, de az eddigi 11 világeseményén mindig az első adandó alkalommal búcsúzott a csapat a küzdelmektől.

20:52

Először találkozik nagy tornán ez a két válogatott, az eddigi kilenc barátságos meccsen 3 skót és 4 magyar siker született a 2 döntetlen mellett. A csoport másik meccsén a németek Svájccal találkoznak. A mi esetleges továbbjutásunkra ennek nincs hatása, de a csoportgyőzelem szempontjából még döntő az a meccs, az eredmény alakulásáról beszámolunk majd.

20:56

Szólnak a himnuszok, először a magyar, majd a skót. A hangulatra nem lehet panasz.

20:59

A mieink harmadszor is tiszta fehér szerelésben szerepelnek, a skótok kék mezben fociznak ma este. Szoboszlai a csapattársával fog kezet, ugyanis a túloldalon is liverpooli a csapatkapitány, méghozzá Andy Robertson.

21:01

A mieinké volt a kezdőrúgás, de az argentin bíró máris visszafújta, de másodszorra sikerült jól kezdeni.

21:03

Dárdai rángatta meg McGinnt a 2. percben.

21:04

Többet van náluk a labda, egyelőre a magyar csapat idegesnek tűnik.

21:07

Scott McTominay-be rúgott bele, egyelőre nincs sárga lap.

21:08

Egy skót beívelés után Orbán mentett, majd a gyors magyar kontrát Bolla lövése zárta le, Gunn ütötte előre a hátvéd lövését, de utána sikerült menteniük a 8. percben.

21:11

Hendry pakolt oda Sallai Rolandnak a középpályán, miközben az egyik skót cipőt cserél a 11. percben.

21:15

A 13. percben a félpályáról ívelt középre, de Gunn kapus könnyedén fogta a labdát.

21:18

A 17. percben Andrich talált be a svájci kapuba, Yann Sommer elnézte az előtte felpattanó labdát, így nem tudott védeni, de volt egy korábbi szabálytalanság, ami miatt visszafújták az esetet.

21:19

Styles kapta, aki kissé fölöslegesen csúszott oda keményen a felezővonalnál, ráadásul a bírótól sem volt túl messze, nagyon jól látta az esetet a 18. percben.

21:20

A lehető lehamarabb próbáljuk megállítani a skót akciókat.

21:22

A 21. percben McGinnt borította fel, miután belelőtte a labdát, de legalább nem kapott sárga lapot. Robertson szabadrúgását sikerült utána kilőni.

21:26

Alig van nálunk a labda, miközben csípnek, rúgnak, ha kell és mindössze 44 jó passzunk volt az első 25 percben.

21:27

A 26. percben Orbán tartott oda McGinn lábára, jogosnak tűnt a alap. A szabadrúgás után sikerült menteni a kapu elől.

21:28

Megint egy kontra után robogtunk végig a pályán, Kerkez beadása pattant szögletre, de nagy veszélyt nem tudtunk kialakítani.

21:29

A 28. percben, a szöglet után kapott egy könyököst, de fel tudott tápászkodni.

21:30

A 28. percben Ndoye lőtt gólt a németek ellen.

21:31

Ellene voltak szabálytalanok, estében megtaposta ellenfelét.

21:32

Szoboszlai tekert kapaura jó 25 méterről, de a sorfalról szögletre pattant a labda.

21:35

Az elmúlt percekben a skótok térfelén zajlik sokkal többet a játék, a 34. percben Sallai lőtt kapura, de fölé ment.

21:39

Egy beívelést fogott meg könnyedén.

21:40

A 40. percben Adams ollózva akart menteni, a 16-os előteréből jöhetünk szabadrúgással.

21:41

Szoboszlai beadására érkezett Orbán, a hosszún fejelt alig célzott kapu fölé.

21:44

A 44. percben ment bele egy ütközésbe, Hendryvel kőkeményen csaptak össze, bármerre ítélhetett volna az argentin.

21:47

Ez lehet a félidő utolsó érdemi jelenete, egy kontra után lőtt csúnyán fölé, és ezzel vége az első félidőnek. 0-0-ról folytatjuk 15 perc múlva.

22:02

A skótok kezdhették el a második játékrészt.

22:05

A beadás után menteni tudtak a skótok, közben Botka gyakorolhatja a bedobásokat is.

22:06

Egy félfordulat után lőtt kapura a 49. percben ballal, de Gunn könnyedén védeni tudott.

22:07

22:08

McTominay tartott rá a lábára az 50. percben, kapott egy sárgát, így továbbjutás esetén sem játszhat majd. A skótoknak nem volt kaput eltaláló lövése az első félidőben, ahogy a németek ellen sem.

22:10

Az 53. percben Che Adams lőtt kapura, de fölé ment a labdája.

22:13

Az 56. percben Szoboszlai átadása után lőhetett, de a vétő bevetődött a labda útjába. A szögletet Szoboszlai lőtte be élesen, de sikerült menteni.

22:14

Scotland v Hungary - EURO 2024
Fotó: Anadolu via AFP/2024 Anadolu

22:17

Egy beadást ölelt magához magabiztosan a 60. percben.

22:18

Cserélünk

A 60. percben Nagy Ádám áll be Callum Styles helyére.

22:21

A 64. percben ívelt a hosszúra Szoboszlai, Bolla tette középre a labdát, majd Dárdai fejelt kapu fölé.

22:25

A 68. percben 25-30 méterről ívelt be Szoboszlai, de Gunn tarolt középen.

22:26

Nagy lehet a baj, mozdulatlanul feküdt a földön, mintha a nyelvét nyelte volna le, sokan körbe állják, hordágyat visznek,

22:27

Eltakarva ápolják, egyelőre nem lehet tudni semmit. Gunn tarolta le, csak remélni tudjuk, hogy nincs igazán nagy baja.

22:29

Nem mutatják Vargát, csak találgatni tudunk, a játékosok sokkos állapotban vannak.

22:30

Nyakmerevítőt kapott, hordágyon vitték le, Ádám Martin jön a helyére.

22:31

Dárdai megy le Varga mellett a 75. percben.

22:35

A 79. percben törtek be a tizenhatoson belülre, eltűnt egy skót játékos, de a bíró továbbot intett szerencsére.

22:37

Magánál van, kommunikál, de kórházba fogják vinni. A pályán még 10 perc van a 90 percből, nagyon kellene egy gól.

22:41

Egyelőre nem áll a játék, nem tudnak beállni.

22:42

A 85. percben Orbán fejelt össze egy védővel, ezért áll a játék, Kerkez megy le és Bolla.

22:47

Egyedül lódult kapu felé, a lövését Gunn ütötte szögletre. A lecsorgót Schäfer lőtte kapu mellé.

22:48

Közen Szoboszlai került helyzetbe, de a passz helyett lőtt, a röviden Gunn védett.

22:49

Kapufa!!!

Csoboth indult meg a jobboldalon, belépett a kapu felé a tizenhatoson belül és a hosszú kapufát találta telibe.

22:52

Nem tudunk most a skót kapu elé kerülni, sok az apróbb szabálytalanság.

22:54

Ballal tévesztett irányt, és már csak három percünk maradt.

22:56

Most a skótoknál van többet a labda, szögletig is eljutottak.

22:56

Csoboth Kevin!!!!!

22:57

Egy kontrával rohantunk végig, Sallai passzolt középre, Csoboth pedig kíméletlen volt.

22:59

Sallai indította Csobothot, majd kapta vissza, Szoboszlainak passzolt volna középre, de neki nem volt jó, az újpesti focista pedig a jobb kapufa mellé lőtt, hihetetlen!

22:59

VÉGEE!!!

Megvan a harmadik hely, nem adtuk fel, az még kérdés, mire lesz ez elég, de van már három pontunk. Csoboth zokog örömében!

23:00

Megcsinálták a fiúk, közben a németek 1-1-re egyenlítettek, megnyerték a csoportot Svájc előtt, miénk a harmadik hely, de az később derül ki, továbbjuthatunk-e ezzel a három ponttal.

23:02

A pályán örül mindenki, reméljük, Varga Barnabásra is jó hatással lesz majd ez a csodálatos örömhír.

23:12

A többi csoport meccsei után derül majd ki, mire lesz elég ez a három pont.

23:16

10. meccsén lépett pályára a válogatottban és első gólját szerezte a válogatottban.

23:22

Az UEFA őt választotta a meccs emberének, végig veszes volt és ő adta a gólpasszt a győztes gól előtt.