A kenyai Raymond Kipkoech nyerte a férfiak, az olimpiai bajnok japán Naoko Takahasi a nők versenyét a 29. alkalommal megrendezett Berlin Marathonon.

Ezúttal elmaradt a rekorddöntés, de a legjobbaknak így sem volt okuk a szomorkodásra. A győztesek ugyanis 30 ezer eurót kaptak, s ugyancsak 30 ezer járt a 2:07 órán belül célba érkező három férfi illetve a 42.195 km-t 2:23 óra alatt teljesítő egyetlen női futónak.

Sydney ötkarikás bajnoka tavaly 2:19:46 órával, a világ legjobb eredményével végzett az élen a német fővárosban, de egy héttel később a kenyai Catherine Ndereba Chicagóban 2:18:47-re javította a csúcsot. Most vissza szerette volna venni a rekordot, ez azonban nem sikerült neki.

Nem kerülhette el a tragédia sem a viadalt: szívinfarktus következtében életét vesztette az egyik futó. A 40 éves résztvevő, akinek nemzetiségét egyelőre nem közölték, egy kilométerrel a cél előtt esett össze. A helyszínen lévő orvosok majdnem egy órán át próbálták újraéleszteni, de nem jártak sikerrel.