A "Sível az utolsó fokra" című program olyan utazás, amelynek résztvevői 60 tengeri mérföldet tesznek meg sível a világ legdélibb pontjára. A földrajzi szélesség 80-90 fokán, a tengerszint felett mintegy 3000 méter magasságban - elsősorban a hideg miatt - igen megerőltető túrára számíthatnak a magyarok és még három, egyelőre ismeretlen külföldi utazó - hallhattuk az egyik legdivatosabb belvárosi étteremben rendezett tájékoztatón.
Kemény munka vár az expedíció tagjaira: napi hat-hét órás utat tesznek majd meg síléceken, sík terepen, s útközben 30 kilós szánt kell vontatniuk. A nap végén természetesen mindenkinek segíteni kell a tábor felverésében, az ételek elkészítésében.
A program izgalmasan alakul: először elutaznak az Antarktiszra, az Ellsworth hegység lábánál elterülő Antarctic Logistics bázisra, amely 600 mérföldre van a Déli-sarktól.
Ezután sítalpas repülőgéppel elutaznak a 89. déli szélességi fokig, ahonnan indul az expedíció.
Majd felkötik a sítalpakat és ekkor kezdődik a 111 kilométeres túra, amely tíz napon át vezet szélfútta, hóbarázdás terepeken.
A végső cél a földrajzi Déli-sark elérése, ahol az ember lába alatt - ahogyan az expedíció közleménye fogalmaz - "a földrajzi hosszúság mind a 360 foka találkozik és a jégpáncél háromezer méter vastag".
A két bátor hegymászó közül Kovalcsik Péterné, Bátori Krisztina 1955-ben született, jelenleg egy játék-nagykereskedés vezetőjeként dolgozik, két lánygyermeke van, a 29 éves Ildikó és a 19 éves Krisztina. Mintegy tíz éve szeretett bele a hegymászásba. Járt már a Grossglockneren, a Kilimandzsárón, meghódított argentin és ecuadori hegyeket is. 2004 áprilisában Ács Zoltánnal az Északi-sarkon kitűzte a magyar zászlót.
Ács Zoltán, aki 35 éves, gyerekkora óta imádja a természetet. Jelenleg környezetvédelmi menedzser szakon tanul San Francisco-ban. A Testnevelési Főiskolán ismerkedett meg a hegymászással, több mint 15 éve hódítja meg a világ legjelentősebb hegycsúcsait.
A szponzorok által támogatott expedíció szervezését a Himalája-expedíciók során ismertté vált magyar Explorers Program Egyesület végzi.