A gyártó állítása szerint az általuk feltalált készülék - Shark Shield - megvédi a búvárokat.
Amikor a cápa támadni készül, automatikusan becsukja szemeit, hogy megvédje azokat. Látás nélkül orrának apró érzékelőivel követi a zsákmány mozgását, ezek felfogják az áldozat elektromos jeleit. A "cápamező" ebből kovácsol előnyt, ugyanis sokkal erőteljesebb elektromos impulzust bocsát ki. Az erős impulzus kényelmetlenül érinti a halat, mely végül is otthagyja a zsákmányt.
Az akkumulátorral működő készülék akkor kapcsol be, amikor a búvár a víz alá merül, illetve a szörföző begázol a hullámok közé, ezután állandó jelleggel generálja az elektromos áramot. A készülék feltalálói szerint az elektromos impulzus nem befolyásolja a tengeri élővilágot, és nincsen semmilyen káros hatása a halakra vagy viselőjére.
Paul Lunn, a SeaChange cég alapítója szerint a készülék a cápa idegrendszerére hat. A hal úgy érzi, nem kap levegőt és nem képes mozdulni, túlélési ösztöne ekkor kerekedik felül. Lunn szerint a készülék irányított elektromos mezőt hoz létre a vízben, mely nagyon gyorsan eloszlik, így nincsen káros hatása a cápára. A technológia egyik nagy előnye, hogy amikor a cápa kiért az 5-8 méteres hatótávolságból, semmiféle mellékhatást nem tapasztal.
A készüléket egyébként egy évtizeddel ezelőtt Dél-Afrikában fejlesztették ki, de sorozatgyártásra csak most került a 400 grammos kis készülék.
Felhasználása sokrétű, sportolók a készülék fő egységét a combra, az antennát pedig a bokára erősíthetik, emellett a Shark Shieldet halászhálókhoz is rögzíthetik, így megelőzhető, hogy a cápák ellopják a csapdába esett halakat, illetve maguk is fogollyá váljanak.