Furcsa mérkőzésen szenvedett 4-3-as vereséget a New York Islanders jégkorongcsapata Vancouverben, ahol a záróharmadban "egyenlített" ugyan, ám mivel egyik játékosa vérző fejjel feküdt a jégen, a játékvezető éppen a gólszerzés pillanatában állította meg a játékot, s érvénytelenítette a találatot. A listavezető Ottawa nagy csatában, hosszabbításban kerekedett felül a Bostonon.

A harmadik harmad hajrájában szerzett góllal tudta otthon tartani a pontokat a Vancouver Canucks jégkorongcsapata, amely az NHL keddi játéknapján a New York Islanderst látta vendégül. A 4-3-as hazai győzelemmel zárult összecsapás azonban nem múlt el botrány nélkül. Salo találatával ugyanis miután megszerezte a vezetést a kanadai együttes (4-3), az Islanders azonnal egyenlített is Bates révén, ám a játékvezető nem adta meg a gólt, ugyanis még az ütés pillanatában megszakította a játékot. A másik térfélen ugyanis egy összecsapást követően a jégen maradt a New York csatára, Radek Martinek, akinek vérző feje miatt orvost kellett hívni. Gyakorlatilag saját játékosa fosztotta meg tehát az egyenlítéstől a vendéggárdát, amely a hátralévő négy percben már nem tudott csodát tenni.

Hosszabbításban győzött az éllovas Ottawa is, amely a záróharmadban már 3-2-es vesztésre állt a Boston Bruins ellen, ám előbb Chara egyenlített, majd a ráadás huszonnyolcadik másodpercében Bonk a győztes találatot is bevitte.

Eredmények:
Ottawa Senators - Boston Bruins 4-3 (2-0, 0-2, 1-1, 1-0) - hosszabbítás után
Rachunek (16:39), Leschyshyn (18:46), Chara (52:13), Bonk (60:28), illetve Thornton 2 (21:43 , 24:27), Axelsson (50:09)

Columbus Blue Jackets - Dallas Stars 0-2 (0-1, 0-1, 0-0)
Dahlen (9:20), Ott (26:34)

New Jersey Devils - Atlanta Thrashers 2-3 (1-1, 0-2, 1-0)
Madden (4:30), Gionta (50:00), illetve Snyder 2 (12:42, 26:05), Bartecko (20:54)

Calgary Flames - Edmonton Oilers 2-5 (1-0, 1-2, 0-3)
Clark (3:36), Conroy (30:14), illetve Smyth (20:19), Marchant (38:12), Laraque (48:02), Horcoff (56:26), Comrie (59:53)

Vancouver Canucks - New York Islanders 4-3 (2-1, 0-1, 2-1)
Morrison 2 (1:04, 47:55), Bertuzzi (11:05), Salo (54:02), illetve Kvasha (6:39), Blake (28:39), Robitaille (44:27)

San Jose Sharks - St. Louis Blues 2-4 (0-2, 2-1, 0-1)
Sturm (28:39), Zalesak (28:55), illetve Drake (7:44), Stillman (11:20), Tkachuk (24:40), Boguniecki (49:06)