Ezüstérem
7
Bronzérem
6
Azok után, hogy 4-1-es előnyről kikapott a Dallas Starstól, az NHL szerdai játéknapján 3-0-s előnyről a Buffalo Sabres ellen szenvedett vereséget az Atlanta Thrashers jégkorongcsapata. A Columbus 3-0-ra verte a Minnesotát, Denis kapus sorozatban másodszor őrizte meg ketrecét gól nélkül a Wild ellen.

Játék

Mutasd meg, mit tudsz! Legyen a tiéd a legjobb csapat!

Még két sem telt el azóta, hogy az Atlanta Thrashers jégkorongcsapatának Dallas elleni bukásáról írtunk, máris újabb kínos mérkőzést tudhat maga mögött a fiatal együttes. Március 20-án a csapat úgy kapott ki hazai pályán, hosszabbítás után 5-4-re a Starstól, hogy az első két negyed után még 4-1-re vezetett. Az NHL szerdai játéknapján ismételte magát a történelem.

Az Atlanta ezúttal Buffalóba látogatott, s Bartecko, Tremblay, valamint Heatley góljaival a 46. percig 3-0-s előnyre tett szert. Ekkor Kalinyin és Kotalik szépített, majd az utolsó két percben emberelőnyben játszó Sabres előbb az 58. perc elején Briere révén szépített, majd egy perccel később Connolly révén a győztes találatot is bepréselte (4-3). "A harmadik harmadban egy gól kellett volna, hogy megtörjük az ellenfelet, de hiába akadtak hihetetlen helyzeteink, Mika Noronen kapus mindent védett" - konstatálta szomorúan Bob Hartley, az Atlanta szakvezetője.

Négy perc alatt elintézte a mérkőzést és a győzelmet a Columbus Blue Jackets együttese, amely a Minnesota Wildot fogadta, s az első harmad hajrájában Sillinger, Sanderson és Nash góljaival 3-0-s előnyre tett szert, amelyet meg is őrzött a lefújásig. A Kékkabátosok hálóőre, Marc Denis ötödik alkalommal nem kapott gólt a szezon során, ráadásul sorozatban másodszor ért el shutoutot a Minnesota ellen.

Eredmények:
Buffalo Sabres - Atlanta Thrashers 4-3 (0-2, 0-1, 4-0)
Kalinyin (46:43), Kotalik (52:56), Briere (58:01), Connolly (59:06), illetve Bartecko (10:49), Tremblay (11:12), Heatley (26:32)

Tampa Bay Lightning - Montreal Canadiens 2-1 (1-1, 1-0, 0-0)
Prospal (9:14), Sarich (27:22), illetve Bulis (5:22)

Columbus Blue Jackets - Minnesota Wild 3-0 (3-0, 0-0, 0-0)
Sillinger (16:03), Sanderson (18:34), Nash (19:51)

Pittsburgh Penguins - Carolina Hurricanes 3-2 (1-0, 0-2, 2-0)
Meloche 2 (13:00, 59:49), Lintner (56:59), illetve Zigomanis (29:53), MacDonald (31:45)

Dallas Stars - Anaheim Mighty Ducks 2-1 (0-0, 0-1, 2-0)
Arnott (44:21), Hatcher (48:42), illetve Ozolinsh (22:12)

Calgary Flames - San Jose Sharks 2-2 (0-1, 1-1, 1-0, 0-0) - hosszabbítás után
Gelinas (24:54), Drury (54:39), illetve Marleau (8:28), Smith (17:47)

Phoenix Coyotes - Vancouver Canucks 3-3 (1-1, 0-2, 2-0, 0-0) - hosszabbítás után
Markov (10:45), Mara (48:32), Numminen (57:59), illetve Linden (15:00), Salo (43:51), Näslund (48:22)

Los Angeles Kings - Colorado Avalanche 5-3 (2-1, 0-2, 3-0)
Belanger 2 (2:33, 59:09), Armstrong (17:47), Laperriere (41:32), Palffy (46:10), illetve Hejduk (1:12), Skoula (29:01) , Reinprecht (38:12)