Öt mérkőzésre volt szüksége a New Jersey Devils és az Ottawa Senators jégkorongcsapatainak ahhoz, hogy bejussanak az NHL Keleti főcsoportjának elődöntőjébe. A két gárda egyaránt 4-1-es összesítéssel jutott túl a playoff első körén, előbbi a Boston Bruinst, utóbbi a New York Islanderst búcsúztatta.

Játék

Mutasd meg, mit tudsz! Legyen a tiéd a legjobb csapat!

Nem tudott akkora bravúrt tenni a New York Islanders jégkorongcsapata, mint amit az NHL Nyugati főcsoportjában az Anaheim végül véghez vitt a Detroittal szemben, s hiába nyerte meg a párharc első mérkőzését az Ottawa ellen, a Senators végül zsinórban négy meccset is nyert, s ezzel a papírformának megfelelően továbbjutott. A kanadai csapat a párharc ötödik összecsapásán, hazai pályán nyert 4-1-re, egy olyan találkozón, amelyen sansza sem volt az ellenfélnek. Radek Bonk kétszer is betalált, Todd White harmadik mérkőzésén harmadik gólját szerezte, míg a kapuban Patrick Lalime 31 bravúros védést mutatott be.

"Magabiztosságunk úgy nőtt, ahogy egyre haladtunk előre a playoffban. Persze a nyitómérkőzésen elszenvedett vereségünk kissé idegessé tette a csapatot, de a magabiztosság olyan hokit eredményezett, amelyet az alapszakasz során is játszottunk" - mondta White a találkozót követően. "Azt hiszem, örökre megtanultuk, nem az számít favorit vagy-e, egyszerűen a legjobbat kell mindig nyújtani" - magyarázta csapattársa, Wade Redden.

Az Islanders sorozatban másodszor búcsúzott már a rájátszás első fordulójában, igaz előtte hét szezonon keresztül be sem tudott jutni oda. Utoljára 1993-ban, még a Pittsburgh ellen (4-3) tudott playoff-párharcot nyerni a New York-i együttes.

Az eredményt tekintve magabiztos győzelmet aratott a New Jersey Devils a Keleti főcsoport negyeddöntőjében, miután Langenbrunner két és Madden egy találatával 3-0-ra verte a Boston Bruinst, s ezzel 4-1-es összesítéssel biztosította helyét az elődöntőben.

Eredmények, Keleti főcsoport, negyeddöntők:
New Jersey Devils - Boston Bruins 3-0 (1-0, 0-0, 2-0)
Madden (8:31), Langenbrunner 2 (47:41, 59:08)
A párharcot 4-1-es összesítéssel a Devils nyerte.

Ottawa Senators - New York Islanders 4-1 (1-0, 2-1, 1-0)
Havlat (13:53), White (31:05), Bonk 2 (38:13, 57:45), illetve Parrish (26:48)
A párharcot 4-1-es összesítéssel a Senators nyerte.

Nyugati főcsoport, negyeddöntők:
Dallas Stars - Edmonton Oilers 5-2 (2-0, 1-0, 2-2)
Young (9:02), Zubov 2 (9:55, 45:39), Modano (25:34), Malhotra (59:33), illetve Comrie (49:58), Brewer (58:08)
az állás: 3-2 a Stars javára.