Tovább tart a versenyfutás a NHL Nyugati főcsoportjának utolsó két playoff-helyéért: a három pályázó közül a Nashville nyert, a St. Louis kikapott, a legnehezebb helyzetben lévő Edmonton viszont pihenéssel készült utolsó, mindent eldöntő meccsére. Keleten a helyzet változatlan, az Islanders egy győzelemmel már biztosan megcsípi az alapszakasz nyolcadik helyét.

A ligaelső Detroit ellen tehetett volna egy óriási lépést a rájátszás felé a Blues, Savage-ék azonban nagy csatában kikaptak a Vörös Szárnyaktól, így még továbbra sem biztos, hogy folytathatják-e a legjobb tizenhat között.

Nagyon rosszul kezdett a hazai csapat a Savvis Centerben, és az első harmad derekára kétgólos hátrányba került: előbb Devereaux, majd Thomas mattolta Chris Osgoodot, az előnyt pedig meg is őrizte a Detroit az első húsz perc végéig.

58

Az utolsó húsz percben ismét felpörgött a rájátszásért küzdő hazai csapat, azonban gólszerzési kísérleteik rendre elhaltak a nagyszerűen védő Lamothe jóvoltából. A parádézó vendégkapus végül 0.929 ezrelékes mutatóval zárta az összecsapást, összesen 26 lövést hárítva. A másik oldalon Osgood nem élete meccsét játszotta, hiszen a hatvan perc alatt mindössze 12 lövés tartott a kapujára, amiből csak kilencet tudott hárítani (0.750).

Az utolsó 25 másodpercre aztán lement Osgood, hogy helyette is mezőnyjátékos léphessen pályára, azonban ennek ellenére sem sikerült kicsikarnia a hosszabbítást jelentő gólt a hazai csapatnak. Külön érdekessége volt a mérkőzésnek, hogy mindössze négy perc kiállítást osztottak ki a játékvezetők, ráadásul mind a két kétpercet a Detroit kapta.

A Blues vereségével - és a Predators sikerével - három 89 pontos csapat sorakozott fel a Nyugati főcsoport középmezőnyében, playoffra ácsingózva, közülük továbbra is az Edmonton van a legnehezebb helyzetben: az Oilersnek már csak egy meccse van hátra, vetélytársai viszont még egyaránt kétszer lépnek jégre.