A San Antonio Spurs másodszor is nyerni tudott a Phoenix Suns otthonában az NBA Nyugati főcsoportjának fináléjában, ezzel a texasiak óriási lépést tettek a nagydöntő felé.

Nyugati főcsoport, döntő, 2. mérkőzés:
Phoenix Suns - San Antonio Spurs 108-111 (21-31, 33-22, 31-27, 23-31)
legjobb dobók:
A. Stoudemire 37, S. Nash 29 (15 gólpassz), Q. Richardson 18, illetve T. Duncan 30, M. Ginóbili 26, T. Parker 24
Az állás: 2-0 a Spurs javára

A Phoenixet a saját fegyverével győzte le a San Antonio, eddig ugyanis leginkább az alapszakasz-győztes Sunsra volt jellemző a precíz és hatékony támadójáték, a párharc első két mérkőzésen azonban a San Antonio mutatott be hasonlót.

Duncanék mindkét meccset az utolsó negyedbeli remeklésnek köszönhetően húzták be, az elsőn 43, a másodikon 31 pontot hoztak össze a záró tizenkét percben. Az arizonaiaknak most a Dallas bravúrját kéne lemásolni, a Mavericks a rájátszás első fordulójában úgy nyerte meg a Houston elleni párharcot, hogy az első két hazai találkozót elbukta.

A Spurs mindenesetre óriási lépést tett a nagydöntő felé, otthon ugyanis 43-4 a mérlege az idei szezonban. A harmadik meccset szombaton játsszák San Antonióban.