Többször megírtuk már, hogy a FIFA döntése gazdasági alapokon nyugszik, és nélkülöz minden komoly sportszakmai érvet.
Természetesen tudjuk, hogy a mostani világbajnokságról is hiányzik pár olyan ország, amelynek mindenképpen ott lenne a helye.
Az olaszok, a hollandok, az amerikaiak, a chieliek egészen biztosan zokogva nézték a nyitómeccset, miközben azon járt az agyuk, miért Szaúd-Arábia, és miért nem ők? (Tudjuk, azért nem, mert kiestek a selejtezőn.)
Ugyanakkor azt minden futballkedvelő belátja, hogy
a focivébének nincs szüksége több „hurkatöltelékre”.
Igazán nem akarom megbántani szegény szaúdiakat, van nekik bajuk éppen elég. De ha elővesszük a FIFA őrült létszámelemési döntését, rögtön látjuk, hogy a dolog megint azoknak a kontinenseknek kedvez, amelyeken a futball színvonala nem hasonlítható össze az európaival vagy a dél-amerikaival. 2026-ban Ázsia 8, Afrika pedig 9 csapatot küldhet a vébére - őrület. Mást ne mondjunk, az ázsiai régió csapatai (az összes) egyre hosszab nyeretlenségi időszakot él meg.
Világbajnokságon ázsiai csapat legutóbb 2010. június 24-én nyert meccset, amikor Japán 3-1-re verte meg a dánokat.
A szaúdiak a 2002-es vb-n a németek ellen beleszaladtak egy 0-8-ba, most meg övék az a kétes dicsőség, hogy minden idők legnagyobb különbségű veresége a vb-k nyitómeccsein.
Az afrikai és ázsiai csapatok elárasztásával a világbajnokságok színvonala nem emelkedik - ebben egészen biztosak lehetünk.
Abban is, hogy Kína, vagy India kijuttatásával a bevételek folyamatosan nőnek, hiszen csak ebben a két országban több mint 2 milliárd ember él.
Hogy közben a vb csoportmeccsei méla unalomba fulladhatnak? Ez az, ami senkit nem érdekel a döntéshozók közül. 2026-ban a 48 csapat már 80 meccset játszik - tiszta őrültek háza ez.