A görögdinnye a retro nyári gyümölcs, az örök sláger, mindenki kedvence. Fontos szerepe van a hidratálásban és a diétában is hiszen, több mint 90%-a víz, valamint
rendkívül kevés kalóriát tartalmaz.
Emellett remek vitamin- és ásványianyag-forrás, továbbá erősíti az immunrendszert és jótékony hatással van a bőrre is.
Már a nyár beköszöntétől számoljuk a napokat, hogy mikor kerülhet végre az asztalra a lédús, piros húsú, magyar finomság. Hiszen, amikor meghalljuk a görögdinnye szót, azonnal megjelenik lelki szemeink előtt a zöld héjú piros gyümölcs, ami szártípusát tekintve valójában
a zöldségek közé sorolható.
Ezért sokaknak bizony furcsán hangozhat a sárga görögdinnye megnevezés. Ez a fajta leginkább csak színében és ízében különbözik a pirostól, hiszen édesebb, és rendkívül alacsony benne a likopin mennyisége. Ez egy olyan vegyület, amely a gyümölcsök és zöldségek piros színét adja.
Nagyjából ugyanazokkal a tápanyagokkal is rendelkezik, mint az általunk jól ismert unokatestvére, viszont néhány apró eltérés azért akad.
Ezeknek a fajtáknak ugyanis nemcsak az A-, hanem a C-vitamin-tartalma is magas.
Noha likopin nincs benne, béta-karotin igen, amely a sárgarépa színéért felelős, rendkívüli antioxidáns. Így már meg is kaptuk a választ a címben feltett kérdésre: a sárga bélű görögdinnye húsa a béta-karotintól tökszínű.