Senki nem akar az öregség elébe menni, sokan mégis mindennap azt teszik – úgy, hogy talán nem is tudnak róla. Az öregedést elősegítő élelmiszerek közé tartoznak a feldolgozott ételek.
Ezekben sok a tartósítószer, az egészségtelen zsír, a mesterséges ízfokozó, a színezék és az édesítőszer.
Ilyenek például a csipszek és a gyorsételek. Az ízük jó, persze, de ez az összes hozzáadott extra sónak, cukornak és más édesítőszernek köszönhető.
Ezekben az ételekben nincsenek jótékony vitaminok, ásványi anyagok, rostok, antioxidánsok, amelyek szükségesek a szervezet megfelelő működéséhez.
A következő pont az üdítők és energiaitalok csoportja. Energiát nem kapunk tőlük, a cukor és a koffein miatt érezhetjük magunkat éberebbnek, de amint ez kiürül, jön az újabb fáradtsághullám. A cukor egyébként is vizet von el, amelyet sokan nem pótolnak.
Azt hihetjük, hogy a gyümölcslevek fogyasztása egy egészséges alternatíva lehet,
ami valahol igaz is. De! Figyelni kell a cukortartalomra és a citromsav szintjére, mert ezek károsíthatják a fogakat.
Aztán ott vannak még a péksütemények, amelyek olyan jól ki tudnak segíteni a rohanós napokon. A magas cukortartalom miatt azonban károsak.
Általában jóval több cukrot, finomított szénhidrátot, transzzsírokat és nátriumot tartalmaznak, amelyek szintén gyulladást okozhatnak a szervezetben.
A cukorkák nagyon megtévesztők. Mivel aprók, az ember azt gondolná, hogy nem árt velük magának. De a cukor tud valamit, amit mi nem: a „csak még egyet" érzésnek kevesen tudnak ellenállni. Ez pedig lassan, de biztosan elvezet az utolsó darabhoz is a zacskóban.
A cukor károsítja a szervezetben lévő a kollagént és elasztint, így a bőr elveszti rugalmasságát.
Sőt, még az új bőrsejtek növekedését is gátolja.
A túl sok sós és gyorsétel elvonja a szervezetből a vizet, kiszáradást idézhet elő, ha nem pótoljuk kellően. A kiszáradás pedig szintén károsítja a sejteket. Az alkohol
lassítja a szervezet anyagcseréjét, felgyorsítja a szervezet öregedési folyamatát.
Kimaradt valami? Ó, igen!
A táplálkozási szakértők nem véletlenül hívják fel a figyelmet arra, hogy tartsunk egyensúlyt a vörös- és fehérhús-fogyasztásnál. A túl sok vörös hús szintén gyulladást idézhet elő. Nem tilos megenni, egyszerűen csak mértéket kell tartani.
A legtöbb tésztaféle finomított szénhidrátban és cukorban gazdag. Amennyiben tésztaimádók vagyunk, válasszuk a teljes kiőrlésű fajtákat vagy inkább a rizstésztát.