A hús és a burgonya jól mennek egymáshoz, ám ettől a tányér még nem lesz színes, ahogy a táplálkozás sem kiegyensúlyozott. Hiába, hogy a zöldségek minden bizonnyal nem tartoznak a kedvencei közé,
érdemes szivárványszínűvé varázsolni a tányért, hogy bevigye az alapvető vitaminokat és ásványi anyagokat.
A túl kevés C-vitamin-fogyasztás egyik tünete, hogy könnyebben szerezhet véraláfutásos sérüléseket, megnövekedhet az ínyvérzés gyakorisága, és lassabban gyógyul. Egyen több kaliforniai paprikát, kelkáposztát, csilipaprikát, zöld leveles zöldségeket, brokkolit, kelbimbót és paradicsomot.
A folsav hiánya kimerültséget okozhat. Ez a tápanyag a zöld leveles és a keményítőtartalmú zöldségekben van, mint a vesebab, a spárga és a lencse. Tehát legyen bab- vagy lencsefőzelék a mai vacsi!
Ha hiányoznak a zöldségek az étrendből, az általuk biztosított fontos vitaminoknak is híján van a szervezet.
Ennek köszönhetően csökken a védekező és ellenálló képesség a betegségekkel szemben.
A zöld leveles zöldségek kiváló C-vitamin-források, és fellendítik az immunrendszer működését.
Az alkalmi feledékenység minden korosztályt érinthet, viszont ha csökken az agy feldolgozási sebessége és hatékonysága, akkor valószínűleg tápanyaghiányban szenvedhet.
A luteinről bebizonyították, hogy javíthatja a memóriát és az agy működését. Ez a zöld leveles zöldségekben, a sárgarépában, a brokkoliban, a kukoricában és a paradicsomban található meg.
Noha a stressz az élet elkerülhetetlen velejárója, az, ahogyan reagál rá, függhet a táplálkozástól is. A folyamatos stressz gyulladásokat idéz elő a testben, amelynek szintjét telítetlen zsírsavakkal és antioxidánsokkal csökkentheti.
Egy kiegyensúlyozott, tápanyagban gazdag táplálkozás segíthet megváltoztatni a stresszre adott reakciókat, az ezzel szembeni ellenálló képességet.
A gyümölcsök és zöldségek káliumot tartalmaznak, amelyek visszaszoríthatják az izomgörcsök kialakulását, és segíthetnek a kezelésükben is.