A növényi alapanyagok, mint a hüvelyesek, a gyümölcsök, a diófélék, a magvak, a zöldségek és a teljes értékű gabonák,
ásványi anyagokban és vitaminokban gazdagok.
Emiatt csökkenthetik bizonyos betegségek kialakulását, így járulva hozzá a hosszú élethez. A kutatók szerint ez a bennük lévő antioxidánsoknak köszönhető.
A diófélék tápanyagokban gazdagok, jótékony növényi vegyületeket, rostokat és fehérjét tartalmaznak.
Ezenkívül tele vannak vitaminokkal és ásványi anyagokkal, mint a réz, a folsav, a magnézium, a niacin, a kálium, valamint a B6- és az E-vitamin.
Érdemes beépíteni az étrendbe, ám mérsékeljük a fogyasztását, és kerüljük a sózott termékeket; természetes formában fogyasszuk a diót, a mogyorót, a pisztáciát és a mandulát.
A kurkuma egy erős öregedésgátló szuperétel, amely kurkumint tartalmaz. Ez egy antioxidáns, amelynek gyulladásgátló tulajdonságai vannak.
Állatokon végzett vizsgálatok alapján a kutatók arra a következtetésre jutottak, hogy a kalóriabevitel 10-50%-os csökkentése hozzájárulhat az élettartam növekedéséhez. Noha több vizsgálatra van szükség a témában,
logikus, hogy ha folyton túlesszük magunkat, elkezdünk hízni, a sok zsír pedig nem egyenlő az egészséggel.
A kalória korlátozása hozzájárulhat a testtömeg és a hasi zsír csökkenéséhez. Ugyanakkor arra azért figyeljünk, hogy csak annyira csökkentsük a kalóriaadagot, amennyit a testünk még elbír. Forduljunk szakemberhez, aki segít meghatározni az kalóriaszükségletünket.
Mármint rendes teát: nem a filtereset, hanem a teafüvet, ne sok cukorral és mézzel, hanem mindössze magában. A zöld tea szintén tartalmaz antioxidánsokat és jótékony növényi vegyületeket.
A fizikai aktivitás javítja az általános egészséget. Már napi 15 perc edzéssel is hozzájárulhatunk a jólétünkhöz.
Szükség van alvásra a sejtműködés szabályozásához és a gyógyuláshoz. A Frontiers in Aging Neuroscience folyóiratban közzétett tanulmányban a kutatók megállapították, hogy a hosszú élettartam összekapcsolható az alvási szokásokkal.
A túl kevés és a túl sok alvás is negatív mellékhatásokkal járhat.
Persze a táplálkozás, az alvás és a rendszeres mozgás mellett beszélhetünk a hatékony stresszkezelésről és az énidő fontosságáról. Az általános jólét elérése egy összetett folyamat, ám ezekkel a szokásokkal már tehetünk valamit az egészségünkért.