A bab, a lencse és a csicseriborsó természetesen magas rostartalommal bírnak. A magas rosttartalmú étrend táplálja a jó bélbaktériumokat. A cél az, hogy
minél több oldható és oldhatatlan rostban gazdag ételt együnk naponta.
Az oldható rostok feloldódnak a vízben, könnyen emészthetők, az oldhatatlan viszont áthalad a bélben, segít elkerülni a székrekedést és hozzájárul a belek egészségéhez.
A babnak természetesen magas a fehérjetartalma is, ami nagyszerű hír azoknak, akik nem esznek húst és egyéb állati eredetű fehérjéket. A fehérje elengedhetetlen építőeleme a szöveteknek, plusz az enzimek és a hormonok előállításában is van szerepe.
A babban jelen van számos létfontosságú alapanyag, mint a folát. Emellett a kutatások szerint a bab gazdag polifenolokban is, amelyek egyfajta antioxidánsok. Ezek segíthetnek megvédeni a testet különféle betegségektől.
Egy 2017-es metaanalízis szerzői szerint a szív- és érrendszeri betegségek csökkenésének egyik oka az, hogy az emberek a nagyobb zsírtartalmú állati fehérjéket babbal helyettesítik.
Egy 2013-as áttekintés és metaanalízis egyértelmű összefüggést talált a babfogyasztás és a szívkoszorúér-betegségek alacsonyabb kockázata között.
Ez a benne lévő rostoknak köszönhető. Egy 2018-as áttekintő vizsgálat keretében arra a következtetésre jutottak a szakértők, hogy a magas rosttartalmú étrend csökkentheti a 2-es típusú cukorbetegség kockázatát.
A magas rosttartalmú alapanyagok, így a bab is, fokozzák a teljességérzetet, és
tovább érezzük magunkat jóllakottnak.
Próbáljuk ki a következő receptet!
Hozzávalók:
Elkészítés:
Egy közepes tálban törjük össze a babot egy csipet sóval és a sajttal. Jól dolgozzuk össze.
Oszlassuk el egyenletesen a keveréket a tortillákon és tekerjük fel.
Melegítsük fel az olajat egy serpenyőben és pirítsuk meg rajta a tekercseket, hogy ropogósak legyenek.
Tálaljuk salsaszósszal vagy tejföllel.