1. Mint minden receptnél, az eredmény az alapanyagok minőségén múlik. A fasírt esetében a hús az elsődleges alkotóelem, ezért fontos, hogy a lehető legjobb minőséget válasszuk. Ha tehetjük, inkább otthon daráljuk le,
és bátran keverjünk össze kétféle húst.
2. A só létfontosságú, ha fasírtot készítünk, ám a fűszernövények is ugyanolyan kiemelkedő szerepet töltenek be. Használhatunk bazsalikomot, oregánót vagy petrezselymet. De a zsálya és a rozmaring is szóba jöhet. A lényeg, hogy olyan fűszereket válasszunk, amelyek harmonikusak lesznek a fasírthoz készült mártással vagy körettel.
3. Ne hagyjuk ki a hagymát a fasírtból! Vágjuk apróra és keverjük bele!
4. Bánjunk csínján a tojással! Inkább tegyünk bele több zsíros húst, mint tojást. A tojás ugyanis csak kötőanyagként szolgál. Ha túl sokat teszünk bele, akkor a fasírt szivacsossá válhat.
5. Ne felejtsük ki a vajat sem a fasírtból! Furcsán hangzik, igaz? Pedig egy kis darabka vajjal aztán tényleg megfejelhetjük a végeredményt.
6. Nemcsak tojással, hanem tejes zsemlemorzsával is elérhetjük, hogy a fasírtunk ne keményedjen meg túlságosan sütés közben. A tökéletes fasírt titka az alapanyagok harmóniájában rejlik!
7. Amint kész a fasírt alapja, nedvesítsük be a kezünket, és úgy csináljunk belőle golyókat. Így nem fog a kezünkhöz tapadni, ráadásul nem marad ragacsos a külsejük. Arra is figyeljünk, hogy csak lazán és könnyedén készítsük a golyókat, ne erővel.
8. Forgassuk meg a kész fasírtgolyókat egy kis vajban vagy tojásfehérjében, mielőtt megsütnénk.
9. Szánjunk időt a fasírtsütésre! Inkább hagyjuk tovább sülni alacsonyabb hőfokon, mint magasabbon kevesebb ideig. Meg fogja hálálni a hús!
Hozzávalók:
Elkészítés:
Egy kis tálban keverjük össze a zsemlemorzsát és a tejet. Hagyjuk állni 15 percig.
Egy nagy tálban keverjük össze a darált marhát, sertést, kolbászt, hagymát, fokhagymát.
Ízesítsük sóval és borssal.
Keverjük hozzá a tojást, a tejes keveréket, a sajtot és a petrezselymet.
Vizezzük be a kezünket, és készítsünk a keverékből golyókat.
Forgassuk meg őket egy kis olvasztott vajban, majd süssük ki olajban vagy zsírban, esetleg sütőben.