A húst lecserélni nem kis feladat, ugyanakkor nem lehetetlen. Itt a tofu, ami jól befűszerezve nagyon ízletes, ráadásul tápláló is. Egy gazdag fehérjeforrás, amelyben rostok, kálium, magnézium, vas, réz és mangán is van.
Kiváló alapanyaga a salátáknak is!
Ráadásul nem feltétlen kell csak a tofuban gondolkodnunk, hiszen például fasírt esetén használhatunk zöldségeket is. Gondoljunk a répafasírtra, ami jó sok fokhagymával szintén isteni.
Humuszt akár otthon is készíthetünk, hiszen szinte csak csicseriborsó és fűszernövények kellenek hozzá. A tahini pedig egy szezámmagból készült paszta, amellyel szintén feldobhatjuk ételeinket.
A méz helyett is van már más alternatíva. A sztívia egy nagyon jó cukorhelyettesítő, és még a mézért is kárpótol minket.
Szerencsére lisztből nagyon sok áll már a rendelkezésünkre. Gondoljunk a mandulalisztre, a lenmaglisztre, a kukoricalisztre, a rizslisztre vagy a köleslisztre. Bátran kísérletezzünk velük, használjuk ezeket főzés során.
A kókuszolaj, a kókuszvaj és egyéb növényi eredetű alapanyagok nagyon jó alternatívák. Tényleg csak annyit kell tennünk,
hogy a tejtermékeket lecseréljük növényi változatokra.
Létezik már növényi sajt, tejszín, tejföl, a kínálat rendkívül széles.
A mogyoróból, mandulából, kesudióból vagy dióból készült vaj egy másik jó lehetőség a vegánok számára. Kenjük meg vele a pirítósokat vagy a szendvicseket, izgalmas ízélményben lesz részünk.
A tojás pótlására lehet kapni különböző poralapú készítményeket, úgynevezett tojáshelyettesítőket. Sőt, akár egy komplett rántottát is elkészíthetünk tojásmentesen. Ehhez mindössze csicseriborsóra, vízre és fekete sóra van szükség.