Vannak napok, amikor nehezen ébredünk, rengeteg munka áll előttünk, és teljesen elfeledkezünk arról, hogy nincs otthon kaja. Hazaesünk a munkából, lerúgjuk a cipőt, és akkor eszmélünk rá, hogy semmi vacsora. Persze csinálhatunk szendvicset is, de olyan jó lenne valami főtt ételt enni. Na, pontosan ezekre a napokra találták ki a következő receptet.
Még mindig annyira imádom anyu fánkjait! És nem csak azért, mert nem nekem kell elkészítenem. Jó, bevallom, azért van benne valami, ha a semmiből elénk tesznek egy egész tál frissen sült fánkot anélkül, hogy meg kellett volna mozdítanunk a kisujjunkat.
Néha ráveszem, hogy álljon a tűzhely mögé, és készítse el az édes finomságot. Néha meg ő vesz rá engem, így lesz teljes az egyensúly. Idén én voltam a soros, úgyhogy kerestem is egy gyors és könnyű receptet.
A húsfogyasztás visszaszorítása segíthet csökkenteni egy világjárvány kockázatát amellett, hogy hozzájárul a környezet megóvásához is - közölte szerdán az ENSZ Környezetvédelmi Programja (UNEP), a Chatham House londoni agytröszt új tanulmányának bejelentésével párhuzamosan.
Klasszikus finomságaink felidézik gyermekkorunkat, nosztalgikus hangulatba hoznak, és még a kép is megjelenik lelki szemeink előtt, ahogy a nagyi épp kivette a sütőből az elkészült finomságot.
Kár lenne tagadni, hogy néhány sütemény kiemelkedik a többi közül – vagy az íze vagy a hozzá kapcsolódó emlékek miatt. A CNN Travel újságírója végigkóstolta az ország desszertjeit, és ahogy az várható volt: klasszikusaink az ő szívét is elrabolták.
Hogyan esszük általában a pattogatott kukoricát? Kipattogtatjuk, befűszerezzük, és megesszük filmnézés közben. Nem is hinnénk, hogy a popcorn ennél többre is képes, pedig de! Galériába szedtük azokat a képeket, amelyek bizonyítják: a pattogatott kukorica sokoldalúbb, mint hittük. Lehet csirkeszárny panírja, sajttorta feltétje, és még a farsangi fánkot is feldobhatja.
A hét egyik napján nálunk panírozott karfiol volt az ebéd egy kis zöldséges bulgurral. Bevallom, én nem vagyok úgy oda a karfiolért, ezért elkezdtem gondolkodni, hogyan varázsolhatnám számomra is kedvezővé ezt az ételt.
Kezdjük ugyanúgy az előkészületeket, mint a hagyományos panír esetén. Üssük fel a tojásokat, szórjuk ki a lisztet és a zsemlemorzsát. Mielőtt azonban hozzáfognánk a panírozáshoz, még néhány apróságot tegyünk meg.
Bevallom, én mindig bajban vagyok a citrommal. Mindig megveszem a boltban, használok belőle egy keveset, aztán ott megy tönkre a hűtőben, mert utána már nem kell. Ez sem a környezetnek, sem a pénztárcámnak nem jó, úgyhogy muszáj volt kitalálnom egy okos megoldást. Persze némi gondolkodás után sikerült is!
A sajt a természet egyik legnagyobb ajándéka. Az egész világon készítik tehenek, juhok, kecskék vagy bivalyok tejéből, különféle ízek és textúrák születnek. Lágysajtok, kemény sajtok, sajtkrémek, grill sajtok, kéksajtok és még sorolhatnánk a bizonyítékát annak, hogy a sajtok kínálata milyen színes.
Épp ezért gyűjtöttük össze azokat a sajtfajtákat, amelyeket egyszerűen muszáj megkóstolnia minden sajtimádónak – legalább egyszer az életben. Persze gyanítjuk, hogy az egy alkalomból később jóval több lesz, hiszen az ízélményeket, amikben részünk lesz, sosem feledjük.
A házi készítésű pizza az igazi kulináris élvezet, ám a mirelit változat kerülhet villámgyorsan az asztalra. És bizony vannak napok, amikor csak a mirelit jöhet szóba. Megsüthetjük a szokott módon, vagy dönthetünk úgy, hogy a kezünkbe vesszük az irányítást, és néhány egyszerű tippel felturbózzuk a fagyasztott pizzánkat.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint az anyatej az élet első hónapjaiban teljes mértékben fedezi a csecsemő energia- és tápanyagszükségletét, az első év második felében a gyerek tápanyagigényének legalább felét, míg a második életévig a szükséglet legfeljebb egyharmadát biztosítja.
A magyar szakmai irányelv szerint a hozzátáplálást legkorábban az 5. hónap elejétől el lehet kezdeni, és legkésőbb a 6. hónap végéig el kell kezdeni, ami nem zárja ki a 6 hónapos korig tartó kizárólagos szoptatást - írja a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének összefoglalója.
Mike Jack Londonból úgy döntött, megmutatja a világnak: képes megdönteni a csilievés világrekordját. A vállalása nem volt kicsi, hiszen a világ legerősebb csilijét kellett elfogyasztania a lehető legrövidebb idő alatt. A férfinak nem egyszerűen könnyfakasztó, hanem fájdalmas élményben volt része.
Az amerikai filmek ikonikus rendőrjeleneteiből nem hiányozhat a fánk. Öntettel bevont, színes cukorkákkal megszórt, ropogós finomságokkal masíroznak be az őrsre, és végigkínálják a kollégákat – így tartva életben a sztereotípiát.
Ám klisé ide vagy oda, azok a fánkok olyan fantasztikusan néznek ki, hogy nincs ember, akinek ne futna össze a nyál a szájában a látványtól. Most végre mi is elkészíthetjük ezeket az isteni finomságokat.
A banáncsipsz egy ízletes és könnyen elkészíthető snack, amelyet napközben bármikor ropogtathatunk. Legyen szó a délutáni kávéidőről vagy a késői nassolás utáni vágyról. Ez a sokoldalú finomság még az éhségérzetet is csökkenti két étkezés között. Az ízvilág tőlünk függ, választhatjuk az édes, a sós és a csípős változatot, de elkészíthetjük saját, egyedi fűszerezésű banáncsipszünket is.
Martha Stewart elárulta, hogy minden reggel zöld lével indítja a napot, amely nála egy zöld leveles zöldségekből, gyümölcsökből és gyömbérből készült italt jelent. A receptet a bőrgyógyászától kapta, aki ódákat zengett a bőrápolási előnyeiről. Nem véletlenül hívják a fiatalság elixírjének.
A legjobb dolog – így hívja Martha a zöld levet, amelynek hozzávalóinak nagy részét maga termeszti. Nekünk persze lehet, hogy kell tennünk egy kirándulást a szupermarketbe, de áldásos hatásait tekintve, megéri.
Újabb izgalmas praktikákkal bővíthetjük konyhai tudásunkat. A következő videóból kiderül, mit keres méz a szappantartóban, hogyan lehet egy kis helyet nyerni a hűtőben és mit kell tenni, ha kicsorbult a sajtreszelő. Néhány egyszerű tipp, mely nagy segítség lehet egy rohanós hétköznapon.
A halloumi a kedvenc grillsajtjaink egyike, most azonban új köntösbe öltöztettük. Ropogós finomság lett belőle, amely mellől nem hiányozhat a paradicsomos mártogatós. Készíthetünk mellé krumplipürét, és ha vacsorára fogyasztjuk, akkor egy pohár száraz fehérbor sem hiányozhat mellőle.
A mogyorókrém világnapját 2007-ben hirdette meg egy blogger, aki rajongott az édes krémért. Azóta a február 5-ei világnap hivatalossá vált, amelyet most mi is megünnepelhetünk. Ez a mogyorókrémes kenyér nemcsak gyönyörű, de pompás kiegészítője minden étkezésnek. És még desszertként is fogyaszthatjuk.
Az olajbogyó fogyasztásának és emberi táplálékká változtatásának eddigi legrégebbi nyomait találták meg Haifánál – jelentette a Kolbo című haifai helyi lap kedden.
A gyümölcskenyér szintén egy örök klasszikus, egy sokak által kedvelt finomság. Rendkívül sokoldalú, hiszen bár az alaprecept aszalt barackot, szilvát és mazsolát tartalmaz, bármilyen aszalt gyümölcsöt használhatunk. Én itthon mindig rakok bele aszalt meggyet és végül leöntöm a kisült süteményt csokoládéöntettel, így még finomabb lesz.
Az angoloknál nun's puffsnak hívják, a németeknél Nonnenfürzlének, nálunk apácafingocska néven ismert a kis fánkgolyó. Készíthetjük töltelék nélkül, töltelékkel, tálalhatjuk porcukorral, krémmel, tejszínhabbal vagy lekvárral. Valójában rendkívül sokoldalú desszert, többféle ízesítése is létezik. Mi most egy narancsos változatot készítünk el, amihez jól passzol a csokiöntet.
Miért fogjuk imádni ezt a receptet? Egyrészt azért, mert nagyon finom. Másrészt viszont azért, mert az előkészületek hihetetlenül kevés időt vesznek el a napunkból. Noha a húsnak meg kell sülnie, nekünk csupán negyedórát kell foglalkoznunk az előkészítésével. Hasonlóan gyorsan megvagyunk a körettel, hiszen csak rizst kell főznünk mellé.
A világ egyik legnagyobb gasztronómiai és italkönyves seregszemléje, a Gourmand Awards for Drink Culture döntősei közé választották a Ripka Gergely által írt TokajGuide/TokajKalauz című kötetet.
Minden eddiginél többen kérdőjelezik meg az állati eredetű táplálékok fogyasztását, és inkább több növényi eredetű élelmiszert esznek. Ez a változás magával hozza azt is, hogy egyre többen dobálóznak a vegán és a növényi alapú étrend szavakkal. De vajon mi a különbség a kettő között?