Egy nő felkeresett egy Dull Women's Group nevű Facebook-csoportot, hogy feltegyen egy kérdést, ami már régóta érdekelte:
Hogy miért zöld színű néhány chipsnek a széle,
és hogy mások is kikerülik-e az ilyen szemeket a zacskóban. Szerinte ugyanis egyáltalán nem étvágygerjesztőek az ilyen chipsek, sőt, kifejezetten bizarr és lehangoló látványt nyújtanak. Majd posztolt is egy képet egy zöld szélű chipsről, hogy a többiek lássák, mire gondol.
A több mint egymilliónyi csoporttag közül néhányan elintézték a kérdést annyival, hogy szerintük ez természetes dolog, ami miatt nem kell aggódni, mások azonban ennél mélyebben beleásták magukat a témába, és
megpróbáltak valamiféle tudományos magyarázattal előállni.
Egyikük például azt írta, hogy
amennyiben a burgonya túl sok napfénynek van kitéve, a növény föld feletti részében klorofill fejlődik ki, ez okozza az élénkzöld elszíneződést, ami a belőle készített chipseken is látható.
Egy másik felhasználó részletesebb magyarázattal támasztotta alá ugyanezt:
A fénynek kitett burgonya klorofillt termel, csakúgy, mint a növény levelei. Általában a gumók a föld alatt vannak, így azokkal ez nem történik meg, de ha a burgonya túl közel nő a felszínhez, vagy napfényes helyen tárolják, előfordul, hogy a gumó is elszíneződik".
Közben egy botanikus is bekapcsolódott a témába:
A burgonya föld alatti szár, nem gyökér. Ha túl közel kerül a talaj felszínéhez, a napfény hatására klorofill, azaz zöld pigmentanyag fejlődik ki, akárcsak a levélben. Emiatt azonban nem lesz egészségre ártalmas, teljesen természetes folyamat".
Egy negyedik személy azonban nem értett egyet velük, sőt, egyenesen a gyártókat okolta a zöld szélű chipsek miatt:
"A gyártóknak semmibe nem kerülne levágni azt a néhány milliméternyi zöld részt a burgonyáról, de inkább spórolnak ezen. Aki teheti, ne vásároljon ilyen veszélyes dolgokat!"
2017-ben a Food Unwrapped műsorvezetője, Matt Tarbutt ellátogatott egy farmra Norfolkban, hogy saját szemével is meggyőződhessen a burgonya elszíneződésének természetes folyamatáról. Akkoriban a Mirror azt írta, hogy
a burgonyában lévő klorofill tartalmazhat egy szolaninhoz hasonló vegyszert,
ami lényegében ugyanaz, mint a halálosan mérgező nadálytő által termelt anyag.
A zöld chipsek káros tulajdonságaival kapcsolatos félelmek azonban nem feltétlenül indokoltak. A helyszínen tartózkodó gazda ugyanis azt mondta, hogy csak akkor okoz rosszullétet, ha valaki túl sokat eszik belőle.