A fejlesztések egyik jelentős eredménye a telepítés egyszerűsödése. A YaST2 hardvermester, telepítő és beállítóeszköz felismeri a meglévő Windows 95/98/ME partíciókat (FAT32) és ésszerű javaslatot ad a meglévő merevlemez kapacitás kihasználására, valamint a telepítendő szoftverválasztékra. A felhasználó nevének, jelszavának, valamint a monitor felbontásának megadása után már kész is a rendszer telepítése.
Teljes komfort a KDE 3 felületen
A SuSE Linux elsőként tartalmazza a jelenleg elérhető legkomfortosabb, KDE3 névre hallgató grafikus munkakörnyezetet. A felület használata egyszerű és kézenfekvő; ez megkönnyíti a kezdők számára a belépést a Linux világába. ezen felül a gyakorlottabbak az internethasználathoz igazított munkaasztalon számos hatékony szoftvereszközt fognak örömmel használni. A Konqueror, mely egy univerzális böngészőt és fájlkezelőt is magában foglal, kicsinyített formátumban automatikusan megmutatja a fájlok tartalmát. Ez különösen hatékony képek, hangok, zene- és videofájlok esetén, mikoris a fájl ikonja fölött mozgatott egérmutató hatására rövid bejátszásokat csalhatunk elő a tartalomból. Az új KDE felületen az összes régebbi KDE2 alkalmazás is futtatható.
Linux az irodában
A SuSE Linux 8.0-nak része az OpenOffice. Az irodai szoftvercsomag szövegszerkesztőt, táblázatkezelőt, bemutatókészítőt és adatbáziskezelőt is tartalmaz. Meglévő windowsos dokumentumok is kezelhetők. Az operációs rendszer együttműködik más számítógépekkel, azaz a Linux gépek fájljai kiajánlhatók a többi gép számára, valamint a Linux munkaállomásokról láthatók a hálózat többi számítógépének fájljai. A csomagban levelező-kliens is található
Játékok és szórakozás
A SuSE Linux 8.0-val számos multimédia alkalmazás (többek között CD-író, videovágó, hangkeverő) érkezik. A verzió tartalmazza a Kooka szkenner-programot.
Az ALSA 0.9, a SuSE hangrendszereként támogatja az összes használatos hangkártyát, beleértve a professzionális termékeket is. A SuSE Linux 8.0-val a CD-k mellett DVD-ket is írhatunk. A játékok kedvelői sem csalatkozhatnak, mert bővült a játékok kínálata, példaként említhetjük a Vegastrike űrpárbajt, a Racer háromdimenziós autóversenyt, a FlightGear repülőszimulátort, valamint a Falconseye labirintusjátékot.
Ajánlat:
A SuSE Linux magyar nyelvű honlapja