Erről Molnár Gyula, az MSZP informatikai és távközlési munkacsoportjának vezetője és Simon Gábor, az Országgyűlés Informatikai Bizottságának szocialista tagja beszélt sajtótájékoztatón július 31-én. Molnár hangsúlyozta, a korábban elfogadott stratégiát az MSZP alapelveiben támogatta, de azt szeretnék, hogy a politika képviselői - hasonlóan az európai uniós csatlakozáshoz - állapodjanak meg a kulcskérdésekben.
A négy év alatt teljesítendő célok közé sorolta, hogy a 300 ezer otthoni internetező száma megduplázódjon, és a jelenlegi 2340 iskola helyett mind az 5100 alap-, illetve középfokú intézmény legyen bekötve a Sulinet rendszerébe.
Molnár Gyula szerint növekednie kell a magyar nyelvű tartalom arányának a világhálón, egyrészt a kultúrkincsek digitalizálásának folytatásával, másrészt az e-kormányzat interaktívvá tételével. Mint mondta, felkérték a kormányt, vizsgálja meg, hogy az előző kormányzati ciklus alatt 14 ezer pedagógusnak eljuttatott számítógépek nyomán beérkező panaszoknak mi az oka.
A szocialista politikus emlékeztetett arra is, hogy augusztus 1-től megszűnik a Matáv által biztosított kedvezményes internet-hozzáférési lehetőség, a Mindenkinek csomag. Molnár megjegyezte, az új kormány ugyan nem örült a vállalat döntésének, de tudomásul vette azt. Ennek nyomán évi 3 milliárd forintos ráfordítással államilag támogatott internetes díjcsomagokat hoztak létre. Megfogalmazása szerint tudják, hogy a modemes elérés nem a létező legjobb megoldás, hiszen Magyarországon is a forgalomfüggetlen, szélessávú (kábeltévés, vagy DSL alapokon nyugvó) hozzáférések elterjesztése a cél.
Simon Gábor úgy látja, hogy vissza kell állítani a bizalmat a szolgáltatók és az internetfelhasználók között, és garantálni kell, hogy az adatokkal ne lehessen visszaélni, ezért az adatvédelmi ombudsmanhoz fordulnak az ügyben. Kitért arra, hogy segíteni kell a fogyatékos emberek internethez való hozzáférését, a "plazafiatalok" számára pedig közösségi internetelérést kell biztosítani.
Támogatni fogják továbbá az Egységes Hírközlési Törvény (EHT) felülvizsgálatát, melynek eredményeként támogatnák a kisebb szolgáltatók piacszerzését, a Magyar Postát pedig külön törvényben szabályoznák.