Ez a bevezetőben említett futurisztikus világ egészen pontosan a Föld, az időpont pedig, mikor megkezdjük áldásos tevékenységünket, 2083. Mint a legtöbb számítógépes programban, a világ ebben a nem is annyira távoli jövőben nem egy mennyország, hanem sokkal inkább egy elembertelenedett acél-beton temető.
A szervezet, mely erősen felelős azért, hogy a világ ilyen kevéssé barátságos hellyé vált, az Osaki névre hallgat. Enyhén környezetszennyező tevékenységüknek köszönhető, hogy a megmaradt emberiség kizárólag a gigantikus megavárosokban találhat valamelyest menedéket. A világ többi részén, a szmogfelhők alatt hulladéktemetők, kietlen sivatagok és romvárosok lapulnak, melyekben csak mutánsok és mindenfajta szörnyetegek találnak megélhetést maguknak.
Kormányok azért akadnak, de semmiféle valós hatalommal nem rendelkeznek. A megacégek mégis fontosnak tartják, hogy bizonyos esetekben fenntartsák az álcát, és nem mindig vállalják fel gaztetteiket. Ilyenkor folyamodnak ahhoz, hogy felbérelnek valakit, aki a városokban próbál megélhetést találni mások kárára, és akit bátran nevezhetünk törvényen kívülinek is. Ezen törvényen kívüliek között nemcsak csatornapatkányokat, hanem profi bűnözőket is találunk, akik elől a cégek a pusztákban építette titkos erődítményeket, ahol kutatási eredményeiket őrzik. Ezek az erődítmények a játék címében szereplő Tiltott Területek.
Az olvasó mindjárt kitalálta, hogy a játékos is egy, a fent említettekhez hasonló törvényen kívülit alakít, akinek az Osaki vállalat erődjébe kell betörnie. Szerencsére a játékban helyet kapott egy véletlenszerű quest generátor, így a fő kalandvonulat teljesítése után sem kell felállni a program elől.
Mivel a világot markukban tartó cégek nem Filia-babák gyártásával keresték meg a kenyerüket, bőven akadnak különféle kibernetikus beültetések, melyek nagyban megkönnyítik a karakterek életét. Ezek általános jellemvonása, hogy nincsenek ingyen, a legtáposabbakhoz pedig csak a küldetéssorozat vége felé fogunk hozzájutni.
Hogy karakterünk kezdetben milyen beültetésekkel, és egyáltalán milyen tulajdonsággal rendelkezik, az attól függ, hogy a négy lehetséges figura közül melyikre esik választásunk. A z első karakter Johnson, az időközben feloszlott kormányerők egykori tagja, aki eredendő utálatot érez a cégek iránt, és bérgyilkosként keresi kenyerét. Kenji, a másik izom karakter egykoron meg akarta gyilkolni apját, aki mellesleg Jakuza-főnök, de a merénylet nem sikerült, Kenji mégis túlélte valahogy az affért. Sokkal érdekesebb és látványosabb jelenség Victoria, aki mentálmágikus képességekkel rendelkezik. Az ő ellenszenve a cégek iránt azért erős, mivel erre a képességre nem az anyaméhben, hanem az Osaki laboratóriumában tett szert. Szintén elég kevéssé élvezhette a szabadságot a kis Jessica, akit még tizenhárom éves korában ítéltek életfogytiglani börtönre adatlopásért, mely cselekedete meghatározza, hogy mire is lehet őt leginkább felhasználni.
Mentálmágia ide, dekázás oda, egy ilyen világban mégiscsak az igaz az, hogyha némi ólommal is megkínálhatjuk a céges legényeket. Ehhez bőven kínál eszközöket a program, noha nem minden karakter használhat mindent. A nehézfegyverek például csak Johnson barátunk kezébe illenek, a közelharci bökők pedig csak Kenjinél mutatnak jól.
Nem lesz hiány ellenségekben sem, akiken kipróbálhatjuk az arzenál tagjait. Mintegy ötven különbözőfajta ember, robot, mutáns szörnyeteg, vagy éppen számítógépes vírus próbálja majd utunkat állni, melyek mindegyike ellen meg kell először találnunk a megfelelően hatékony fegyvert.
Akció-szerepjátékból nincs hiány, de ha a ráadásul még remek grafikával is megáldott Restricted Area tényleg olyan magas újrajátszhatóságot biztosít, mint azt a négy eltérő karakter, illetve a küldetés-generátor ígért, akkor méltán bízhatunk benne, hogy akad majd méltó vetélytársa a Divine Divinity 2-nek.