Vágólapra másolva!
Kellemes külső, 5 megapixel és rengeteg beállítási lehetőség jellemzi a Canon S50 digitális fényképezőgépet. A kompakt kamerát kimerítő teszteknek vetettük alá.
Vágólapra másolva!

A Canon Powershot nevű termékcsaládjának kompakt kameráit több csoportba oszthatjuk: a G jelű készülék mindig az aktuális csúcsmodell (jelenleg G5), S modellek képviselik a középkategóriát, míg az A sorozat tagjai kezdő fotósoknak szánt kamerák. A Powershot kamerák közül kiemelkednek az S sorozat tagjai, melyek elegáns, masszív felépítése most már több generáció óta változatlannak mondható. A stílusos megjelenéshez kiváló funkcionalitás, tudás párosul. Ahogy a tavaly megjelent S40-es szinte mindent tudott, amit a G2, úgy ugyanez elmondható az S50 és a G3 kapcsán is.

Forrás: [origo]A Canon rengeteg funkciót, újdonságot átemelt a G3-ból az S50-be, s a G5 megjelenéséig tulajdonképp nehéz is volt eldönteni, melyik kamera is az igazi csúcsmodell a Powershotok között. (Érdemes megemlíteni a Powershot S45-öt is, amely csak felbontásban marad el nagyobb testvérétől.) Az S50 5 millió képpontos érzékelőlapkával (CCD) készül, mely akár 2592x1944 pixel felbontású fotók mentésére képes. A képeket akár JPEG, akár RAW formátumban is elmenthetjük. A gépbe a már jól megszokott zoom lencse került, melynek gyújtótávja 35-105 mm (kisfilmes rendszerre átszámítva), legnagyobb rekesznyílása F2,8-4,9. A felvételeket ISO 50-400 érzékenységgel készíthetjük, 1/1500 másodperctől 15 másodpercig terjedő záridőkkel. Az átnézeti optikai kereső mellett természetesen az 1,8 collos LCD kijelzőt is használhatjuk komponáláskor. A hagyományos felvételi üzemmódok mellett számos automata program, háromféle fénymérési mód valamint ötféle vakuvezérlés is rendelkezésünkre áll. A képeket CompactFlash (Type I vagy Type II) kártyára menti a kamera, melynek energiaellátását a Canon saját fejlesztésű lítium-ion akkumulátora biztosítja.


Újdonságok a tavalyi modellekhez képest

Az új DiGiC processzornak köszönhetően gyorsabb működés és alacsonyabb energiafogyasztás, 12 bites színfeldolgozás jellemző az S50-re. A vezérlésen is módosítottak, mely ezáltal egyszerűbb és használhatóbb lett. Most már minden felvételi módban használhatóak az úgynevezett "Foto Effects" funkciók, melyek a FUNC gombbal érhetők el ezentúl. Egy új felvételi mód is található a kamerán, a C (Custom), mellyel egy korábban elmentett beállítással fényképezhetünk (menübeállítások, fókusztáv). A G3-hoz hasonlóan ebben a modellben is megtalálható az AiAF autófókusz vezérlés, mely automatikusan választja ki, hogy a képmező mely szegmensére élesítsen. Emellett a felhasználó is eldöntheti, hogy a kép mely részére állítson élességet a kamera.

Forrás: [origo]Lehetőség van úgynevezett Focus Bracketingre is, melynek során 3 felvétel készül egy-egy rövidebb és hosszabb fókusztávval, így nagyobb eséllyel készíthető éles kép bonyolultabb helyzetekben is. Továbbfejlesztették a fénymérés vezérlését is, így nagyobb pontosság várható extrém megvilágítások esetében is. Az idei gépekben már két mért fehéregyensúly beállítás menthető el, ez jól jöhet, ha például felváltva készítünk kültéri és beltéri felvételeket. Továbbá egy szenzor figyeli a kamera állását, így az állóképeket megfelelő állásban mutatja a kijelző. Még több finomhangolási lehetőség került a gépbe, manuális vakuvezérlés, első és hátsó redőnyre szinkronizált vakuindítás. Lehetőség van időzített sorozatfelvételre is: maximum 100 felvétel készíthető 1-60 perces időközönként, de akár 3 perces videofelvételek is eltárolhatók a memóriakártyán. A mozgóképes anyagok nézegetésekor az eddigi ötszörös nagyítás helyett már tízszeres áll rendelkezésre. A rögzített felvételekben immár az EXIF 2.2 szerinti adatokat találjuk.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!