Sugár a Reutersnek adott interjújában a 3G hálózatot a további növekedés egyedüli forrásának minősítette, mivel a harmadik generációs hálózat a hagyományos beszédszolgáltatások mellett széles körben képes adatalapú szolgáltatások nyújtására.
Szeptember végén Magyarországon 74,8 százalékos volt a mobiltelefon-ellátottság, tehát a mintegy 2 milliárd dollárt forgalmazó piac a telítettségéhez közelít, és az előrelépés egyedüli útja az egy felhasználóra jutó bevételek növelése - nyilatkozta a vezérigazgató. Az egy felhasználóra jutó bevételek az első kilenc hónapban a Westel esetében 5278 forintra estek az egy évvel ezelőtti 5814 forintról.
A társaság bevételeinek 13 százaléka ered a nem-hangalapú szolgáltatásokból, de ezt - az SMS-eket, MMS-eket, adatátvitelt tartalmazó - szolgáltatási kört a vállalat 20 százalékra vagy a fölé akarja emelni.
A Reuters az interjúban emlékeztet arra, hogy Kovács Kálmán távközlési miniszter a múlt héten jelentette be, hogy a harmadik generációs hálózatra a tendert a jövő év elején írják ki, és nyárig három-négy engedélyt fognak kiadni. A licenckiadásokból a kormányzat mintegy 15,4 milliárd forintos bevételre számít. Sugár ezt az összeget a három hazai mobilcégre szétosztva reálisnak tartja. A vezérigazgató ugyanakkor megjegyezte, hogy szerinte a Vodafone nehéz helyzete arra utal: négy licenc kiadása nem ajánlott.
A Pannon GSM vezérigazgatója, Klaus Rasmussen mindezzel szemben úgy véli, önmagában a harmadik generációs hálózat nem biztosítja a jövedelmek növekedését, amit több nyugat-európai szolgáltató hatalmas adóssága
és az előfizetők számának lassú növekedése is jelez.