Egy-két hete jelent meg a hazai boltokban a Samsung egyik legújabb felsőkategóriás mobiltelefonja, az SGH-E700-as. Bár a szétnyitható kivitelű készülékben integrált fényképező is található, a mobil rendkívül kompakt méretekkel (90x45x23 mm) bír, tömege mindössze 85 gramm, s beépített antennával rendelkezik.
Ennek köszönhetően a készülék bármely zsebben vagy kisméretű táskában kényelmesen elfér anélkül, hogy zavarná tulajdonosát - mindez külön előny lehet női felhasználók számára. Az E700-as kidolgozása jónak mondható, külseje sötétkék és ezüst színben pompázik, ennek köszönhetően megjelenése szolid, elegáns, továbbá a billentyűk nagysága és elrendezése is megfelelő. A gombok terén egyetlen zavaró dolgot fedeztünk fel: a menüben való mozgást biztosító nyílgombok közepén elhelyezett I feliratú billentyű kizárólag a wapböngésző betöltését teszi lehetővé, az adott menüpontokba nem léphetünk be vele - pedig ez jóval könnyebbé tenné a használatot.
Az integrált antenna mellett a mobil erényei közé tartozik az is, hogy belső és külső kijelzője egyaránt színes. A külső megjelenítő egy 256 szín megjelenítésére alkalmas szerves (OLED) kijelző, amelyen alapesetben többek között a pontos időt, illetve hálózati információkat olvashatunk le, önarckép készítésekor viszont saját magunkat láthatjuk rajta. Sajnos a kicsiny kijelzőt semmi sem védi, így könnyen megkarcolódhat. Az E700-as belső TFT képernyője elég jó képminőséget tud biztosítani, felbontása 128x160 képpont, palettája pedig 65 ezer színből áll. Bár a kép minősége nem éri el a TechBázis által korábban tesztelt Sharp GX20-as mobilét, nem lehet rá panasz. A Samsung készülék LCD-jén mind a menü, mind pedig az MMS-ek és fotók részletgazdagon, jól olvashatóan jelennek meg.
A készülékben akár 1000 darab telefonkönyv-bejegyzést is lehet raktározni, egy névhez pedig akár több adatot - például postai és e-mail címet - is elmenthetünk. Bár képes telefonkönyv létrehozására nincs lehetőség, az egyes bejegyzésekhez a telefonban lévő ábrák, grafikák közül hozzárendelhetünk egyet-egyet.
Profi fotófunkciók
A mobil egyik fő extrája a beépített digitális fényképezőgép, amelynek lencséje szinte észrevétlenül bújik meg a külső kijelző felett. Érdemes megjegyezni, hogy az integrált antenna és digikamera ellenére az E700-as semmivel sem nagyobb - sőt, inkább kisebb méretű - a hasonló, széthajtható kivitelben készülő mobiloknál. Az integrált kamerával legfeljebb 640x480 pixel felbontású képeket készíthetünk, s a fényképezés során számos extra funkciót lehet használni: kétszeres digitális zoomot, fényerő-szabályzást, különböző grafikus kereteket (pl. rajzolt szemüveg, bajusz, szívecske), effektusokat (fekete-fehér, szépia, domborítás, tükrözés) is használhatunk. Az alkalmazott képtömörítés mértéke négy lépcsőfokban szabályozható.
A hagyományos fényképezés mellett az integrált kamera számos extra üzemmódot kínál: önarckép módban a külső kijelzőn jelenik meg a kereső képe, így segítve a minél jobb felvétel elkészítését. Az éjszakai üzemmódot rosszabb fényviszonyok esetén használhatjuk, ilyenkor a kamera a szokásosnál hosszabb záridőt használ. Emellett akár 9-15 képkockából álló sorozatfelvételt is lehet készíteni az E700-assal, igaz az így készült fotók felbontása csupán 128x120 pixel lehet. Bizonyos esetekben jó szolgálatot tehet az önkioldó, amelyet 3, 5 és 10 másodperces intervallumra lehet állítani. A képek minőségég illetően az E700 bőven megállja a helyét más kamerás mobilokkal szemben, a digitális fényképezőgépekkel azonban nemigen veheti fel a versenyt. A Samsung E700-as hatalmas, 9 megabájtos memóriájában körülbelül 100 darab fotót férhet el maximális képminőség és felbontás használata esetén, rosszabb minőségű felvételekből ennél többet is elmenthetünk.
Az elmentett képeket háttérképként is felhasználhatjuk, de MMS üzenetben másik telefonra, vagy e-mailcímre is továbbíthatjuk, de a készülékhez mellékelt program segítségével adatkábelen vagy infravörös porton keresztül a PC-re is áttölthetjük a fotókat. A képek mellett akár az egész telefonkönyvet, vagy a szöveges üzeneteket is a merevlemezre másolhatjuk, de például háttérképeket, csengőhangokat is tölthetünk fel a számítógépről a telefonra. Az adatátvitel terén a készülék egyetlen, ám jelentős hiányossága: nem támogatja a Bluetooth szabványt. A készülékkel szerkesztett MMS-ek a fotókon kívül hangfájlt is tartalmazhatnak.