A Betörés művészete című kötetben Mitnick valódi hackersztorikat vár az "iparágban" korábban vele együtt - vagy éppen most - tevékenykedőktől. A szerző-szerkesztő a kötetben név nélkül szereplő társszerzőit pénzdíjjal kívánja motiválni, így minden, a kötetbe bekerülő írás beküldője anyagi ellenszolgáltatásban részesül, a legjobbnak ítélt történet szerzője pedig különdíjat kap.
Kevin Mitnick 2002-ben adta ki első kötetét a Megtévesztés művészete címen. A mű - mely megírásához Mitnick egy újságíró segítségét is igénybe vette - nem tankönyvként funkcionál - vallotta a szerző, aki elmondta, hogy a könyv írásakor nagyon óvatosnak kellett lennie, lévén az online visszaélésekről szóló történetek nem mutathattak hasonlóságot korábbi eseteihez.
Mitnick 1995-ben került börtönbe, miután több nagyvállalat szerverein ás hálózatán tett illetéktelen kirándulásokat. A hacker célpontjai között olyan cégek szerepeltek, mint a Nokia, a Novell és a Sun is. Mitnicket hároméves bujkálás után tartóztatta le a Szövetségi Nyomozóhivatal, miután a férfi betört egy biztonsági szakember számítógépébe. A hacker becslések szerint megközelítőleg 300 millió dollár kárt okozott különféle vállalatoknak.Az idén 39 éves Mitnick öt évet töltött szövetségi börtönben.
A hacker tervei szerint jövő év szeptemberére fejezi be második könyvét, sztorikat addig is a hacks@defensivethinking.com címen fogad.