Csepeli György, az Informatikai és Hírközlési Minisztérium politikai államtitkára, és Szlankó János, a KFKI Csoport elnöke március 24-én, szerdán a Magyar Tudományos Akadémián bemutatta a megújult Képzőművészet Magyarországon elnevezésű webhelyet. A szaktárca közleménye szerint a digitális gyűjtemény - amely jelenleg 431 művész és számos középkori ismeretlen mester összesen 5167 alkotásának digitális reprodukcióját tartalmazza - kiváló alapja, majd a későbbiekben része lehet egy jól alkalmazható műtárgy-adatbázisnak.
A folyamatosan bővülő, szabad hozzáférésű virtuális tárlat az informatikai tárca eVilág pályázatán elnyert támogatással és a KFKI szponzori segítségének köszönhetően, valamint a Magyar Elektronikus Könyvtárért Egyesület közreműködésével kibővített formában és megújult szolgáltatásokkal várja a látogatókat.
A weblap bemutatja az egyes korszakokat, az alkotókat, művészetüket és legfontosabb műveiket, feltárja a művészettörténeti hátteret és összefüggéseket, lehetővé téve a magyarországi festészet és szobrászat teljes vonulatának áttekintését. A honlapon nem csupán képek reprodukciói tekinthetők meg, de magyar és angol nyelvű műelemzések, valamint tárlatvezetés is segíti a tájékozódást. A honlapon művészeti kislexikon, helységnév-azonosító táblázat, letölthető katalógus, továbbá múzeumi lista is hozzáférhető. Oktatási, kutatási célra jól alkalmazható új eszköz az úgynevezett ikerablak-nézet, amely a képernyőt két részre osztva lehetővé teszi az egyidejű, egymástól független, gyorsabb áttekintést lehetővé tévő használatot, ily módon a műalkotások összehasonlítását is.
A Képzőművészet Magyarországon - www.hung-art.hu - több, művészeti témájú honlappal együtt egy új, közös szerverre költözött. A Web Művészeti Galéria (11 ezer kép) az európai festészet és szobrászat XII-XVIII. századi alkotásait, a magyarországi képzőművészet európai hátterét mutatja be, a Szentendrei Virtuális Tárlat (1800 kép) kortárs alkotásokat ismertet. Az Árkádia tájain (250 kép), továbbá a Mattis Teutsch és a Der Blaue Reiter (450 kép) a művészettörténeti kutatás és a múzeumi kurátori munka, a Thomas Ender tájképei (220 kép) a könyvtárosi munka internetes eszköztárának kidolgozására törekszik, szakmai szervezetekkel együttműködve.