A szélessávú elérések terén csak Kanada és a világelső Dél-Korea mutatott 2003-ban ez uniónál gyorsabb növekedést - áll az Európai Bizottság keddi közleményében. Brüsszel számai szerint az uniós tagországok átlagát tekintve tavaly 80 százalékkal bővült a gyors, átalánydíjas internet-elérése piaca, a legtöbben Franciaországban és Olaszországban álltak át tavaly szélessávra.
Az egyes országok sajátos piacai viszonyai mellett a gyors fejlődésben komoly szerepet játszott a tény, miszerint valamennyi tagország rendelkezik saját szélessávú fejlesztési stratégiával, a május 1-el belépő országok pedig legkésőbb az idei év végére kidolgozzák hasonló tervezeteiket. Az Európai Bizottság jelentése szerint a legdinamikusabb fejlődést a jelentős távközlési piaci versennyel bíró országok tudták felmutatni.
A szélessávú internet-elérések jellemzője nem csak a hagyományos modemes kapcsolatokénál nagyobb sebesség, hanem az állandó jelleg is: a szélessávú szolgáltatás (például ADSL, kábeltelevíziós kapcsolat) előfizetői így meghatározott havi átalánydíj fejében korlátlanul érhetik el az internetet. Magyarországon az elmúlt két évben megnégyszereződött a szélessávú eléréssel bírók száma - jelentette be Kovács Kálmán informatikai miniszter még április végén.