Bár az Egyesült Államok elleni terrorakciók első pillanatai még nem sejtették az esemény súlyát és későbbi visszhangját, a legjobb reflexszel rendelkezők azonnal az egér után nyúltak, hogy egyes internetcímekre lecsapjanak. A connecticuti Jim Burke az elsők között volt: néhány pillanattal azután, hogy értesült az első becsapódó gépről - anélkül, hogy a hír hitelességéről megbizonyosodott volna -, megpróbálta regisztrálni a worldtradecentercrash.com címet. Gyorsasága hiábavalónak bizonyult, a nevet addigra valaki megkaparintotta, ezért meg kellett elégednie a wtccrash.com domainnel. A második gép ekkor még el sem érte célját.
Az ezt követő időszakban számos név talált gazdára, mint például a wtccrash.net, a wtccrash.org és ezeknek különböző variációi (wtcplanecrash.com). A második gép becsapódása után a többes számú változatok (wtccrashes.com), majd a Pentagont ért támadás után az ehhez fűződő domainek (pentagondisaster.com, pentagonattack.com) következtek. Regisztrációk a világ számos országából, így például Magyarországról is (wtcsaga.com) érkeztek.
A bejegyzések nem koncentrálódtak kizárólag a szeptember 11-i támadásra. Miután az amerikai kormány megnevezte Oszama bin Ladent mint fő gyanúsítottat, a regisztrációk egy újabb hulláma indult el. Ezek között születtek egyszerűek (getosama.com), brutálisak (killbinladen.com) és perspektivikusak (us-afghanwar.com) is.
Nem tudni, hogy a regisztrálók milyen szándékkal jegyeztették be az címeket. Néhányan az eseményekkel kapcsolatos információkat helyeztek el a regisztrált domain alatt, számos címen azonban üres lap található. Valószínű, hogy sokakat a későbbi üzleti haszon is vezérelt, míg egyesek maguk sem igazán tudják cselekedetük okát.
Néhány további példa:
www.nukeafghanistan.net
www.nukeafghanistan.com
www.avengewtc.com
www.nukekabal.com
www.flight175.com
www.wtcstory.com
www.wtctragedy.com
www.twintowerscollapse.com
[origo]
Hackerakciók iszlám honlapok ellen
USA: leterhelt online hírcsatornák
Terroristaszervezkedés a világhálón