Veszélyes programkód bukkant fel a neten

Vágólapra másolva!
A világhálón szerdán bukkant fel egy olyan programkód, amely a Microsoft Windows operációs rendszer képkezelő komponensének egyik hibájának kihasználásának egy lehetséges módját mutatja be.
Vágólapra másolva!

A számos Windows operációs rendszert és más Microsoft alkalmazásokat érintő biztonsági hiba lehetővé teszi, hogy webhelyeken elhelyezett, speciálisan kialakított, JPEG képfájlok letöltésekor a látogató számítógépének erőforrásaihoz férhessenek hozzá illetéktelenek. Az interneten ismeretlenek szerdán egy olyan programkódot tettek elérhetővé, amely a biztonsági rés kiaknázásának módját mutatja be.

A kód napvilágra kerülése kapcsán számos it-biztonsági szakértő úgy nyilatkozott, a szerdán megjelent program köré minden bizonnyal egy sor új vírust és egyéb számítógépes kártevőt építenek majd ki, akár már napokon belül. A proaktív védekezéshez a szakértők azt javasolják, a felhasználók telepítsék a képfájl-kezelésben lévő biztonsági réshez már elérhető szoftverjavítást, amely a Windows Update webhelyéről tölthető le.

Idén tavasszal egy hasonló, demonstrációs célokat szolgáló programkód megjelenését követően mindössze két nappal jelent meg az arra épülő első vírus, a Sasser, amely világszerte közel 20 millió számítógépet fertőzött meg.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!