A 150 forintos havidíj ellenében kínált NetPáncél lehetővé teszi, hogy az ügyfél vonaláról nemzetközi (00) és emeltdíjas (06 90 és 06 81) hívásirányokba csak a tulajdonos által megadott numerikus jelszó megadását követően lehessen telefonálni. A kódolt hívás alkalmazásával megelőzhető az egyes kártékony weboldalakról vagy nem megbízható programokkal észrevétlenül a PC-re települő ún. tárcsázóprogramok (dialer) kártékony tevékenysége.
Ezek a programok rendszerint valamely távoli egzotikus országokban működő emelt díjas telefonszámokat tárcsáznak a modemmel a világhálóra kapcsolódó PC-kről, a felhasználó tudta és beleegyezése nélkül, akár több százezer forintos telefonszámlát generálva a károsultaknak. A NetPáncél szolgáltatás emellett lehetővé teszi a modemes internetezőknek, hogy internetezés közben beérkező hívásaikat másik számra irányítsák át, a hangpostára érkező üzenetekről pedig sms-tájékoztatót kapjanak.
A kártékony tárcsázóprogramok kapcsán a hírközlési fogyasztói jogok képviselője (HFJK) megállapodást írt alá hazai internetszolgáltatókkal. Ennek egyik lényeges pontja, hogy a hatóság, illetve a szolgáltatók folyamatosan tájékoztatják a felhasználókat arról, hogy miként tudják megelőzni az internetezés közben észrevétlenül feltelepülő, modemes felhasználóknak borsos telefonszámlát generáló tárcsázóprogramok (dialer) károkozását. Az [origo]-t kiadó Axelero Internet Biztonság elnevezésű vírusvédelmi és tűzfalszolgáltatását október elejétől bővítette ki kém- és tárcsázóprogramok elleni védelemmel.
A dialerek elleni védekezéshez való felfegyverkezéshez érdemes felkeresni továbbá a Netfelhasználók Érdekvédelmi Társasága (Netért) által működtetett Vedekezz.hu oldalt. Innen ugyanis letölthető egy ingyenes program, amelynek a segítségével a felhasználók beállíthatják, hogy a gépükre csatlakozó modemen csakis a hazai internetszolgáltatásokhoz használatos, 06 51-es körzetszámú telefonszámokat lehessen tárcsázni.
(Az [origo]-t kiadó Axelero Internet a Matáv-csoport tagja.)