Az újdonságok közül a gyártó legvékonyabb gépe a korábbi T1-es típust leváltó T3-as. A tenyérbe illő, ultrakompakt gép előlapjáról eltűnt a T1-re jellemző, kézzel elmozdítható objektívvédő lap, amelyet egy belső vezérlésű, bekapcsoláskor automatikusan elmozduló védőlemez váltott fel. Ennek köszönhetően a külső megjelenés letisztultabb formavilágú és a gép használata is kényelmesebbé vált.
A T3-ason a képek megjelenítésére újfajta, 2,5 coll átlójú, erős napsütésben is jól látható LCD-t alkalmaznak, amely a képek komponálását is egyszerűbbé teszi. A gépben alkalmazott Real Imaging képfeldolgozó rendszer lehetővé teszi 5 megapixeles képek 3 kép/másodperces sebességgel való elkészítését sorozatkép üzemmódban, amely legfeljebb maximum 4 képkockát tartalmazhat. Az új típus kiemelkedő képessége, hogy mozgókép rögzítésekor választhatjuk a 640x480-as felbontást 30 kép/másodperces sebesség mellett. A videofelvétel hosszának egyedül a memóriakártya tárkapacitása szab határt.
A Sony T3-asba ugyanaz a 3-szoros zoomátfogású, átlagos fényerejű, de nagyon finoman állítható, Carl Zeiss Vario-Tessar gyártmányú zoomobjektív került beépítésre, mely még a T1-esben debütált. Ennek további különlegessége, hogy a függőleges beépítésnek köszönhetően a gépváz síkjából nem nyúlik ki. Az automatika által felajánlott beállítások mellett lehetőség nyílik sok funkció manuális változtatására is: megadható az érzékenység, a fénymérés módja, a fehéregyensúly sémák alapján, illetve ötlépésesben állítható a fókusztávolság is. A képek MemoryStick Pro Duo, illetve MemoryStick Duo kártyák valamelyikére menthetők, melyek közül egy 32 MB-osat a gyártó is mellékel a géphez.
A Sony egy új sorozatot is útjára indított, melynek első tagja, a 4 megapixeles L1 modell. Ez a típus ezüstös csillogásával, szikrázó burkolatával és aprócska méretével inkább hasonlít egy ékszerhez, mintsem egy fényképezőgéphez, képességei azonban nem maradnak el versenytársaiétól. Háza masszív felépítésű, elegáns megjelenésű, felesleges sallangoktól mentes.
A 1,5 collos, többszörös tükröződés elleni bevonattal ellátott, kikapcsolható háttérvilágítású, káva nélküli LCD, amely tökéletesen illik a gép megjelenéséhez. Pozitívuma, hogy erős napsütésben is jól látható, s amennyiben a külső fényviszonyok pótolják a háttérvilágítását, az akár ki is kapcsolható.
Bekapcsoláskor egy jó minőségű, 3-szoros zoomátfogású Carl Zeiss Vario-Tessar gyártmányú objektív emelkedik ki enyhén, egy automatikusan elhúzódó fémlap mögül. A videofelvétel ezzel a géppel is készülhet akár 640x480 pixeles felbontással, 30 kép/másodperc sebességgel, kétféle minőségi beállítás mellett (Fine/Standard), azonban Fine módban - a nagy elmentendő adatmennyiség miatt - csak MemoryStick Pro kártyával. Felvétel közben a fénymérés és az élességállítás folyamatos. Program módban lehetőség nyílik bizonyos beállítások megváltoztatására, melyekre teljesen automata üzemmódban nem lenne lehetőség. Ezek többek között az érzékenység, a fénymérés módja, a fehéregyensúly, az expozíció korrekció.
A Sony L1 nagy sebességű, USB 2.0-kompatibilis, ami nagyban meggyorsítja az elkészült képek áttöltését számítógépre. Fogadni képes a már említett MemoryStick Pro mellett a Memory Stick Duo memóriakártyát is.
A Sony V3, a 2003-ban TIPA-díjas (Technical Image Press Association) Sony V1 utódjának tekinthető, bár nagyon sok átalakításon esett át. A legszembetűnőbb változás a megjelenésben történt: az ezüstös házat komolyabb feketére cserélték, a napfényben is jól látható, tükröződést csökkentő bevonattal ellátott LCD méretét egy nagy ugrással 1,5 collosról 2,5 collosra növelték, a markolat kialakítása hangsúlyosabb lett, s a gumírozásnak köszönhetően stabilabb fogást biztosít. A gép testesebb, izmosabb, súlya elődjéhez képest 100 grammal nagyobb, közel 400 gramm.
A kevésbé szembetűnőbb, ám annál fontosabb változások a burkolat alatt történtek. Az eddigi MemoryStick és MemoryStick Pro memóriakártyák fogadására képes nyílás mellett megjelent egy CompactFlash Type I-es foglalat is. A képérzékelő fizikai mérete megmaradt, azonban az effektív, a képalkotásban résztvevő képpontok száma már 7,1 millió pixel. A CCD mérete tehát nem tette szükségszerűvé az objektív cseréjét, így maradt a jó minőségű és fényerejű, 4-szeres zoomátfogású Carl Zeiss Vario-Sonnar gyártmányú lencse a gépben. A V3-as teljesen manuális üzemmódban is használható. Ekkor a kreatívabb felhasználók is megvalósíthatják elképzeléseiket, az automatika nem szab ennek határt, a beállítások minden paramétere szabadon változtatható, és az elkészített képek most már akár RAW formátumba is menthetők. A szürkületi, esti fényképezést és pontos élességállítást a jól bevált Hologram AF lézer-minta segíti, és a V3-ból sem maradtak ki az infravörös NightShot és NightFraming módok, melyekkel akár korom sötétben is készíthetők a vaku által tökéletesen megvilágított, vagy infralámpás képek. Videofelvevő funkciója ennek a gépnek is van, amely lehetővé teszi a mozgókép felvételt akár 640x480 pixeles felbontással 30 kép/másodperc sebességgel a használt memóriakártya kapacitásáig.