A mintegy tíz centiméteres átlójú, ám kevesebb, mint egy centiméter vastag LCD első prototípusát tokiói szakkiállításán mutatta be a Fujitsu a múlt hét végén. Bár a képernyőre nem lehet írni, a gyártó közlése szerint a hajlékonysága révén elektronikus papírnak is tekinthető megjelenítő kifejlesztése mintegy öt évet vett igénybe, a kereskedelmi forgalomban való debütálásra azonban még két-három évet várni kell.
A kiállításon a képernyő két különböző változatát mutatták be: ezek egyike egy színes, folyamatos áramellátást igénylő képernyő, amely néhány másodperc alatt képes tartalmát frissíteni. A másik egy monokróm LCD, amelynek előnye, hogy akár két hétig is meg tudja őrizni tartalmát még akkor is, ha nem csatlakoztatják külső áramforráshoz.
A Fujitsu a hajlékony kijelzők alapjául szolgáló elektronikus papír technológiát használó, ám nagyobb, 30 centiméteres átlójú megjelenítőket is bemutatott. Ezek szilárd üvegborítással rendelkeznek, így felületük nem rugalmas, így a gyártó például buszmegállók folyamatosan frissülő menetrendjének, vagy reklámfelületekben való alkalmazásra szánja, de akár könnyen módosítható tartalmú étlapként is funkcionálhatnak. A speciális képernyők jelentős előnye, hogy akár rádióhullámokon keresztül is frissíteni lehet tartalmukat.
A japán gyártó mellett más társaságok - többek közt a holland Philips, illetve a brit Plastic Logic cég - is bejelentették, hogy a hagyományos újságok felváltására szánt, e-papírként is emlegetett hajlékony képernyőkkel lépnek piacra. A Philips már ki is fejlesztette saját e-papírját, ám ez csupán négy szürkeárnyalatú képet tud megjeleníteni. A cég várhatóan egy-két éven belül dobja piacra majd egy A5-ös papírlappal megegyező méretű, színes képmegjelenítésére alkalmas e-papírját, amely 800x600 pixeles felbontású képet tud megjeleníteni.