Internet Hungary: középpontban a web 2.0

Vágólapra másolva!
Milyen hatással vannak a felhasználók által előállított tartalmakat előtérbe helyező webes alkalmazások az internetre és az üzleti életre? A hazai internetes szakma konferenciája idén elsősorban erre a kérdésre keresi a választ. A Techbázis tudósít a rendezvényről.
Vágólapra másolva!

Hetedik alkalommal rendezik meg az Internet Hungary konferenciát a Club Tihanyban október 17-18-án. A hazai internetes szakma legjelentősebb rendezvényén idén elsősorban a web 2.0-ról lesz szó, vagyis arról, hogy a felhasználók által létrehozott tartalmakat előtérbe helyező újfajta eszközök és alkalmazások milyen hatást gyakorolnak a hálózat fejlődésére és az üzleti életre. A konferencia mottójául a szervezők ezért "A felhasználók hatalomátvétele" mondatot választották.

Új technológiák és a magyar rögvalóság

A konferencia gerincét a web 2.0-s piacot és annak szereplőit bemutató előadások adják, amelyekben szó lesz arról, hogy mindez miben tér el a hagyományos online üzleti tevékenységektől. A rendezvényen kis- és középvállalkozások is bemutatják, hogyan használják az újfajta webes alkalmazásokat. Mobilismo néven külön szekció foglalkozik majd a mobiltechnológiában rejlő új, chatelésen, mobil fizetésen és közösségi játékokon túlmutató lehetőségekkel.

A konferencia első napján az államigazgatás képviselői számolnak be arról, hogy a megszorítások idején mit tesz az állam az információs társadalom fejlesztésének érdekében, így Kóka János megnyitója és Baja Ferenc előadása után Sarkady Ildikó számol be a digitális átállás információs társadalmi jelentőségéről. Ezután a Magyar Tartalomszolgáltatók Egyesülete, civil felhasználók képviselője, bankárok, informatikával foglalkozó szakemberek és a Gazdasági Minisztérium képviselőinek részvételével zajló panelbeszélgetésen vitáznak arról, hogy mit tennének az internetpenetráció meggyorsítása érdekében, továbbá milyen pénzügyi, lobby és politikai érdekek befolyásolják azt, hogy a digitális írástudók bevonása, vagy a leszakadóban lévő csoportok motiválása-e a fontosabb.

Külföldi szakértők az új világhálóról

A szervezők ismét jelentős külföldi szakértői gárdát vonultatnak fel. Andrew McLaughlin, a Google utazó nagykövete az internet és a telekommunikációs hálózatok jogi hátterével és szabályozásával foglalkozik, Tim Wu, a Columbia Law School képviseletében pedig arra a kérdésre keresi a választ, hogy az internet vajon lassul, vagy növekszik a jövőben, továbbá milyen kihívások előtt állnak a kormányok, a nagyvállalatok és a mobiltársaságok.

Előadást tart Tihanyban többek között: Zephyr Teachout, az eddigi legnagyobb hatású online elnökjelölti kampány, az amerikai Demokrata Párt webes kampányának igazgatója, továbbá Rachel Rawlins, a Global Voices főszerkesztője, aki a világ jelentős, de kevésbé ismert részeiről bloggerek segítségével gyűjt össze tudósításokat. Dan Gillmor, a Center for Citizen Media vezetője előadásában azzal foglalkozik, hogy hogyan befolyásolja a web2.0 az új médiát és milyen hatásai lehetnek majd a hagyományos értelemben vett televíziózásra és rádiózásra.

Október 17-én este a rendezvény keretein belül adják át a "Magyarország - ahogy én látom" című videopályázat díjait is, amelyet a szervezők az m2 Kultúrház című műsorával közösen írtak ki.

Tudósítás és blog Tihanyból

Az Internet Hungary 2006 részletes ismertetőjét és programját a szervezők a rendezvény weboldalán tették közzé. A konferenciáról az [origo] Techbázis is tudósít, a helyszínen elhangzottakról pedig a Blogter bloggerei adnak beszámolót az esemény hivatalos blogján. Aki azonban több nézőpontból is szeretné követni az eseményeket, annak a Planet-IH nevű szájtot ajánljuk, amely a magyar internet egészéről gyűjti a konferenciával kapcsolatos anyagokat.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!