A Richter skála szerint 7.1-es erősségű, földrengés két ember életét kioltotta, de nem okozott nagyobb szökőárat Tajvanon, viszont olyan erősen megmozdult a tengerfenék a Tajvan és a Fülöp Szigetek közötti Luzon szorosban, hogy az arra haladó hét tengeralatti kábelből hat megsérült. Ezeken a kábeleken jutott el az internet és a telefonszolgáltatás Észak-Amerikából Tajvanra, Kínába, Hongkongba, Japánba, Szingapúrba és Dél-Koreába. Az összes érintett országban jelentősen lelassult a világháló sebessége, aminek hatása Ausztráliában is érezhető volt.
Azonnal hajókat küldtek ki a kábelek megjavítására, de viharok miatt fel kellett hagyni a munkával. A tajvani Chungwa Telecom vállalat tájékoztatása szerint január vége előtt aligha lehet kijavítani a kábeleket. A szakemberek alternatív szárazföldi és műholdas csatornákra irányították át a forgalmat, és használatba vették a megmaradt kábel tartalék üvegszálait is, így sikerült 70 százalékban helyreállítani az átviteli kapacitást.
A hongkongi távközlési hivatal vezetője önmérsékletre szólította fel a netezőket, arra kérte őket, hogy spóroljanak a sávszélességgel és egy ideig ne töltsenek le nagy fájlokat a tengerentúlról. Szakértők szerint az eset rávilágít Ázsia vezetékes infrastruktúrájának féloldalasságára. Ross Veitch, a Yahoo Southeast Asia vállalat alapítója arról beszélt, hogy a térség távközlési cégeinek nem csak az Egyesült Államok felé kellene egyre sűrűbb hálózatot építenie, hanem az Európa irányába vezető távközlési infrastruktúra kifejlesztésébe is befektethetnének egy kis pénzt - idézte a New Scientist című angol tudományos folyóirat online kiadásában.