A bizottság azt tartja problémásnak, hogy az Apple és lemezkiadó partnerei a különböző európai országokban, eltérő áron kínálnak eladásra zeneszámokat - ráadásul a felhasználók kizárólag saját országukban működő iTunes online zeneboltból vásárolhatnak zenéket, külföldiből nem.
Bár annak, hogy a felhasználók egy másik országban működő iTunes webboltban vegyék meg zenéket, technikailag nincs akadálya, ám az Apple a vásárlás előtt ellenőrzi a fizetéshez használt bankkártya adatait, s csak a helyi lakosok számára teszi lehetővé a vásárlást. Ez a gyakorlat az EU szabályozó testülete szerint ellentétes az uniós versenyjogi törvénnyekkel
Ennek eredményeként előfordulhat, hogy ugyanazt a zeneszámot a felhasználó kénytelen drágábban megvenni, noha egy más országban működő iTunes boltban olcsóbban is hozzájuthatna. Ha az Európai Bizottság vizsgálata nyomán megállapítják, hogy az Apple és a lemezcégek megsértették a versenytörvényeket, legfeljebb az eladott zeneszámokból származó bevételek tíz százalékának megfelelő bírságot róhatnak ki a cégekre.
Az Apple elsőként az USA-ban indította útjára 2003-ban internetes zeneáruházát, amely azóta sok egyéb országban is elérhető, világszerte eddig 2 milliárd zeneszámot adott el rajta keresztül a cég. Bár az iTuneson megvett zenéket csak számítógépen, és iPod-lejátszókon lehet meghallgatni, a számítógépgyártó a napokban jelentette be, hogy májustól némi felárért cserébe másolásvédelem nélkül, a korábbinál jobb minőségben is elérhetővé teszi az EMI kiadványait - melyeket így bármilyen, az AAC fájlformátumot támogató eszközön le lehet majd játszani.