Virgil Griffith, a California Institute of Technology munkatársa kifejlesztette a "wikiscanner"-nek keresztelt webes alkalmazást, amely kimutatja, hogy a világhálón lévő elektronikus enciklopédia címszavain milyen számítógépről hajtottak végre módosítást. A Wikipedia szócikkeit ugyanis bárki módosíthatja, s bár a javítások zöme jószándékú, azok lehetnek pontatlanok, vagy éppen elfogultak.
A mósodításokat - mint ahogy az eredeti, korábbi változatokat is, a rendszer megőrzi, s úgyszintén naplózzák azoknak a számítógépeknek a hálózati identitását, ahonnan a módosításokat elvégezték. Konkrétan név szerint ezekből az adatokból nem lehet ugyan tudni, hogy ki végezte a módosítást, azonban ha vállalati számítógépet használ valaki, maga a vállalat lenyomozható.
A wikiscanner szerint szerint a CIA, az amerikai hírszerző ügynökség egyik számítógépéről módosították a Mahmúd Ahmadinedzsád iráni elnökről szóló bejegyzést. Számos kritikai megjegyzés éri a politika és a vallás területét, amit az érintettek nem jól viselnek. Egy Vatikánban található gépről az ír függetlenségi mozgalom, a Sinn Féin vezetőjére, Gerry Adamsre vonatkozó cikket módosították. A szcientológiai egyház gépe pedig eltávolította az összes bíráló megjegyzést, ami rájuk vonatkozott.
A Dell nevű számítógépgyártó cég komputeréről törölték a vállalatot bíráló megjegyzéseket, az FBI a Guantánamón fogva tartottak miatt érkező kritikát törölte. A Texaco amerikai olajkonszern gépéről a biodízelre vonatkozó megjegyzéseket irtották ki, a Microsoft gépéről pedig az Xbox nevű játékgépet bíráló bejegyzéseket semmisítették meg - érdekesség, hogy a CIA egyik munkatársa a Csillagok háborújából ismert lézerkarddal vívott párbajokról szóló szócikket is módosította.
Griffith gépe tehát azt meg tudja mutatni, hol van az a gép, ahonnan módosították az enciklopédia szócikkét, arra azonban a Wikiscanner sem képes, hogy kiderítse: ki volt az, aki törölte, vagy átírta az adott szöveget.