Az ingyenes segédprogram letöltése (3,6 megabájt)
Egy nagyon gusztusos kezelőfelülettel rendelkező windowsos mindenes a System Nucleus. Az ingyenes segédprogrammal többek közt a számítógép műszaki paramétereiről tudhatunk meg bőségesen információkat - például azt, hogy a laptopban van-e még rendelkezésre álló memóriafoglalat a bővítéshez. Emellett a szoftver automatikus összegzést képes generálni a rendszerről, amelyet a számítógéphez értő ismerősnek oda lehet adni, segítségével nagyobb eséllyel tud segíteni a hibaelhárításban. A programban a Windows Feladatkezelőnél jobban használató modul is megtalálható, amely a futó programokat listázza, és azok egyesével történő leállítását is lehetővé teszi, emellett bármilyen komponensről tud biztonsági mentést készíteni, akár egy-egy hardver illesztőprogramjáról is. A System Nucleusból diagnosztikai eszközök is elérhetők, de online biztonsági ellenőrző, víruskereső szolgáltatásokat is meg lehet hívni belőle. Bár elsősorban a Revo Uninstallert ajánljuk a programok maradéktalan uninstallálásának megvalósítására, ez a szoftver is kínál hasonló funkciót, ráadásul sok esetben a neten elérhető extra információkat is kapcsol a programok listájához.
Az ingyenes virtuális űrteleszkóp-szoftver letöltése (54 megabájt)
A Microsoft évek óta elérhető szoftverének legújabb változatában a Marsot lehet virtuálisan bejárni, a bolygóról a NASA korábbinál jobb minőségű műholdfelvételei kerüültek fel az internetkapcsolat birtokában használható szoftverbe. Akit érdekel a vörös bolygó, annak mindenképpen ajánljuk a Tudomány rovat részletes bemutatóját elolvasnia. A WorldWide Telescope tulajdonképpen egy virtuális obszervatóriumnak tekinthető: az alkalmazásból valódi űrszondák és távcsövek felvételeinek hatalmas adatbázisához biztosít hozzáférést - csak a Marsról több mint 100 terabájtnyi műholdképes információ kérhető le a rendszerből. Az angol nyelvű program különböző típusú, és eltérő időpontokban készült felvételekhez is elérést biztosít, de más felhasználók által megtervezett virtuális csillagtúrákat is lehet tenni benne.
Myprogressbar.com
Az online munkaidőjelző honlapja
Az internet korában sokan hajlamosak vagyunk a feladatokra úgy gondolni, mint a böngésző letöltésjelzőjére, vagy a program betöltődését szemléltető folyamatjelzőre. A MyProgressbar.com honlapon ezen a jól ismert módon tekinthetjük meg a hátralévő munkaidőt is. Az oldalt felkeresve a Settings gombra kattintva lehet megadni, hánytól hányig tart a munkaidő, a szájt pedig a rendszeridő függvényében a fenti képen látható módon megmutatja, még hány százalékot kell eltölteni melózással. Ha a jobb alsó részen lévő Disguise felirat alatti kockát bepipáljuk, az oldal egy installációs folyamathoz hasonló felületre vált át, ami elvileg a lebukást hivatott megelőzni.
Az ingyenes segédprogram letöltése (20,6 kilobájt)
Évek óta a laptop a legkelendőbb a számítógépek közül, a hordozható, sokszor akkumulátorról használt masinák alapbeállítás szerint bizonyos idejű inaktivitás esetén alvó módba kapcsolnak vagy hibernálnak (előbbi esetben a fő komponensek nem állnak le), hogy minél kevesebbet, vagy egyáltalán ne fogyasszák feleslegesen az energiát.
Időnként mindez azonban zavaró lehet: van, amikor folyamatos üzemben akarjuk használni a PC-t - ilyenkor másik energiasémát kell kiválasztani az operációs rendszerben. A Don't sleep nevű miniprogrammal ideiglenesen le lehet tiltani a Windows alvó és hibernációs üzemmódját, ha ezekre épp nincs szükség. A telepítést sem igénylő szoftver menüjéből a képernyővédőt és a monitor kikapcsolását is deaktiválni lehet, emellett egy automatikus kikapcsolóval is felszerelték: ez a megadott időben lekapcsolja a PC-t. Bár hasonló beállításokat alapból is el lehet végezni, ezzel a programmal mindez egyszerűbben elvégezhető, különösen akkor, ha valaki nincs otthon a rendszer energiabeállítási funkciói között, vagy mondjuk céges számítógépe van, és azon nincs jogosultsága letiltani a filmnézés közben tíz percenként felnyíló képernyővédőt.
Az ingyenes játék letöltése (61 megabájt)
Kétdimenziós lövöldözős játék készült az MTV kilencvenes évek eleji kult sci-fi animációs filmjéből, az Aeon Fluxból. A játékosnak két irányba őve, szaladva, ugrálva kell felderítenie és teljesítenie a hatrészes sorozat epizódjai után tervezett pályákat. A szoftver készítője két dologra figyelt nagyon. Az egyik, hogy a mozgások, animációk a rajzfilmet megszégyenítő módon legyenek részletesek, a másik pedig, hogy a játékosnak ne legyen könnyű dolga. Az elsőt remekül meg lehet figyelni a fenti videón, a másodikat pedig mindenki érezni fogja, aki megpróbálja teljesíteni a küldetéseket.
A játékból egy béta verzió érhető el, amiben azonban nem sikerült hibákat találnunk, így nyugodtan ajánljuk kipróbálásra. Az Aeon Flux Episodes 61 megabájt méretű, és garantáltan leköti a játékost legalább egy-két órára.