Microsoft Security Essentials 2.0 béta verzió
Talán a hét leghasznosabb letöltése a Microsoft ingyenes víruskeresője, a Security Essentials új, 2.0-s verziójának egyelőre béta állapotban elérhető kiadása. Ezt a verziót a Microsofttól lehet letölteni, beszerzéséhez Live ID-vel (Hotmail postafiók vagy Messenger jelszó) kell rendelkezni. Fejlesztőinek tájékoztatása szerint a 2.0-s verzió hatékonyabban képes felismerni a kártevőket, gyorsabb lett, emellett a webről érkező fenyegetések ellen is védelmet nyújt. Sajnos XP alatt nem, de Vista és Windows 7 alatt az otthoni vagy céges hálózatokról érkező támadások ellen is védelmet nyújt az alapvető vírusdetektálási képessége mellett. Fontos megjegyezni, hogy a Security Essentials 2.0 telepítése előtt uninstallálni kell az előző verziót, vagy más víruskeresőt!
Joulemeter
A Microsoft fejlesztőinek ingyenes segédprogramjával a számítógép, illetve annak egyes komponenseinek fogyasztását lehet monitorozni.A szoftver egyrészt megmutatja, hogy az alaplap, processzor, a lemezek, vagy a monitor épp hány wattot fogyasztanak, és mennyi a teljes rendszer aktuális, illetve átlagos fogyasztása. A segédprogram rögzíti azt is, hogy a PC hány órát volt bekapcsolva, hány órán át üzemelt alvó állapotban, és megbecsüli, hogy összesen hány kilowattóra áramot fogyasztott működése alatt.
Free Media Catcher 1.1
Ezzel az ingyenes segédprogrammal nagyon hatékonyan lehet weboldalakba beágyazott videókat letölteni külön fájlként. A program egyebek mellett a Facebookra feltöltött videókat, de a YouTube-ról, illetve a hazai videomegosztókon elérhető felvételeket is le lehet menteni vele, mivel az adatforgalom elemzésével dolgozik, nem a weboldalak kódjában kutat beágyazott felvételek után. Telepítése során a WinPcap nevű szoftvert is felinstallálja a gépre, ez a komponens végzi a hálózati forgalom elemzését, a Free Media Catcher nélküle nem működik. Használata egyszerű, indítását követően rá kell klikkelni a Start Capture feliratú gombra, ekkor kezdi analizálni a hálózati forgalmat, s érzékeli ezt követően megnyitott videofájlokat is. Mivel ez azért erőforrást igényel, használaton kívül érdemes a programot, vagy legalább a capture funkcióját kikapcsolni.
Manapság már sokan vesznek 4 gigabájtnál nagyobb kapacitású pendrive-ot, a legtöbb esetben azonban ezek a meghajtók a régi FAT32 nevű fájlrendszerrel vannak megformázva. Miért baj ez? Mert a FAT32 miatt nem lehet 4 gigabájtnál nagyobb fájlt másolni rájuk. Sok kis fájlból bármennyi lehet, esetlegesen pedig a nagy fájl több darabra bontása is szóba jöhet. A legegyszerűbb azonban az, ha NTFS rendszerűre formázzuk le a meghajtót, erre viszont sok esetben a Windows nem hajlandó, hibaüzenetet ad. Ebben segít a Martik USB Disk Formatter, amellyel egyszerűen elvégezhető a feladat (általában elegendő a Quick formatot választani), és így a 4 gigabájtnál nagyobb fájlok is gond nélkül átmásolhatóvá válnak.